banner39

Irkçıları öldürdüklerinin görüntülerini yayımladılar

Rusya'da aşırı milliyetçilerin iki kişinin boğazını keserek görüntülerini internette yayımladıkları bildirildi.

Arşiv 14.08.2007, 19:16 14.08.2007, 19:16
Irkçıları öldürdüklerinin görüntülerini yayımladılar

Rusya’da ırkçı saldırılar giderek artarken, ırkçıların boğazlarını keserek öldürdükleri iki kişinin görüntülerini internette yayınlaması, herkesi dehşete düşürdü.

Rusya İçişleri Bakanlığı, adları açıklanmayan bir Tacik ve bir Dağıstanlı’nın boğazlarının kesildiği görüntülerle ilgili soruşturma başlattı. Görüntülerin bir süre sonra yayından kaldırıldığı belirlendi.

Kendilerini "Rusya Ulusal Sosyalist Partisi" mensubu olarak tanıtan bir grup tarafından "livejournal.com" adlı web sitesinde yayınlanan infaz görüntülerinde, açık bir araziye getirilen, elleri ve ayakları bağlı, ağızları kapatılmış iki gencin "Rusya aşkı" için idama mahkum edildikleri belirtiliyor, ardından boğazları pala ve bıçaklarla kesiliyor.

Rus medyası, başları bedenden ayrılan iki cesedin olay yerinde açılan mezarlara gömüldüğünü duyurdu. Birçok web sitesinde fotoğraflarla canlandırılan bu cinayetler büyük yankı yarattı.

Yabancı karşıtı gösterilerin hep en ön sırasında yer alan "İllegal Göçmenlere Karşı Hareket" adlı grubun lideri Aleksandr Belov, söz konusu görüntüleri "provokasyon" olarak niteledi.

"Newsru" internet haber portalı da, görüntülerle ilgili olarak, "İtiraf etmeliyiz ki, Çeçenistan’daki savaş sırasında bile bu kadar korkunç görüntülere rastlamamıştık. Bu görüntüleri izlemek, ruh hastası olanlar için bile zordur" yorumunda bulundu.

 

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?