İrlandalı gönüllü: Onlar asker değil, teröristti

Gazze'ye yardım gemisinde saldırıya uğrayan İrlandalı gönüllü, İsrailli askerler için "Onlar teröristti" dedi.

İrlandalı gönüllü: Onlar asker değil, teröristti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından sınır dışı edilme işlemleri tamamlanan İrlandalılardan Shane Dillon, ülkesine döndü.

Yardım konvoyundaki "Challenger 1" gemisinin mürettebatından Dillon, Dublin Havalimanında başlarından geçenleri anlatarak, İsrailli komandoların gemidekileri tartakladığını ve kendilerine silahlarla saldırdığını söyledi.

"Onlara asker diyemem, teröristlerdi" ifadesini kullanan 36 yaşındaki Dillon, gemide silah bulunduğuna dair iddiaları da reddetti.

Bazı yardım gönüllülerinin dövüldüğüne, Belç ikalı genç bir kızın burnunun kırıldığına tanık olduğunu anlatan Dillon, sınır dışı edilme işlemlerinin tamamlanabilmesi için kendisine verilen çok sayıda belgeden bazılarını "Miki Fare" diye imzaladığını söyledi.

Öte yandan, İrlanda Dışişleri Bakanı Micheal Martin bugün yapt ığı yazılı açıklamada, İsrail tarafından alıkonulan yardım gönüllülerinin serbest bırakılacağına dair haberleri memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

İsrail'in saldırıdan sonra alıkoyduğu diğer İrlanda vatandaşlarının da, bugün ya da yarın ülkelerine dönmesinin beklendiği kaydedildi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 00:33
banner53
YORUM EKLE

banner39