banner39

İş dünyası Abdullah Gül'ü olumlu karşıladı

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığını kutlayan Güler Sabancı, bunun ülke için hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Arşiv 24.04.2007, 15:18 24.04.2007, 15:20
İş dünyası Abdullah Gül'ü olumlu karşıladı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin istikrarı için göstermiş olduğu olgun ve örnek demokratik tavır nedeniyle kutluyorum” açıklamasını yaptı. Sabancı, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığının da ülke için hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Gül’ün, son derece isabetli bir isim olduğunu belirterek, “Bu ismin, piyasalara son derece olumlu etki yapacağına eminim” dedi.

Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, uluslararası ilişkilerde tanınan Abdullah Gül’ün AB’yi iyi bilen ve uzun yıllardır siyasetin içinde olan bir kişi olarak cumhurbaşkanlığı adaylığının her açıdan olumlu yansımaları olacağını bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?