banner39

İşçi Partisi bulunan krokiyi kabul etmiyor

İşçi Partisi, operasyonlarda ele geçirilen belgeler hakkındaki iddiaları kabul etmedi.

Arşiv 25.03.2008, 15:47 25.03.2008, 15:47
İşçi Partisi bulunan krokiyi kabul etmiyor
İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem, Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi'nde yapılan aramalarda Yargıtay binasının krokisinin bulunduğu iddialarının doğru olmadığını bildirdi.

Senem, "Krokiyle ilgili olarak böyle bir belge kesinlikle bulunmamıştır, gerçek dışıdır" dedi.

Senem, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, soruşturma kapsamında İşçi Partisi'nde yapılan aramalarda bazı belge ve CD'lerin ele geçirildiği yönündeki iddialara tepki gösterdi.

Senem, basın organlarında yer alan "Yargıtay Başkanlığı'na saldırı düzenleneceği" ve "Yargıtay binasının krokilerinin bulunduğu" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Soruşturma kapsamında 21 Mart tarihinde güvenlik güçlerince genel merkezde yapılan aramalarda kendisinin de hazır bulunduğunu anlatan Senem, İstanbul İl binası, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi'nde gerçekleştirilen aramalar sırasında da arkadaşlarının yer aldığını vurguladı.

Aramalara ilişkin tutanakların kendilerinde de olduğunu belirten Senem, "Partimizde şimdi basında servis edildiği gibi bir CD kesinlikle bulunmamıştır. Bunun nasıl imal edildiği, nasıl sorgulamayı yapan makamların eline ulaştırıldığı ayrı bir konudur. Onun da sırrını mutlaka çözeriz" dedi.

Aramalar sırasında partilerinden 1000'in üzerinde CD ile hard disklerin götürüldüğünü ve bunların içerik çözümünün henüz tamamlanmadığını ifade eden Senem, "Çözümü yapılmayan CD'lerin sözde bir tanesinin, basında böyle manşetlere konu olması bizi de düşündürmektedir" diye konuştu.

Senem, soruşturma kapsamındaki belgelere savcılık tarafından yasak konduğunu, bu nedenle ulaşamadıklarını anlatarak, "Nasıl oluyor da sanıkların, avukatların eline geçmeyen belgeler aynı gün basında manşet oluyor? " dedi. Senem, şöyle devam etti:

"Hiçbir şekilde basına verilmemesi gereken belgeler verilmektedir. Gerçek dışı imalatlar servis edilmektedir. Bir tertip yapılmaktadır ve insanlar daha gözaltındayken suçlu ilan edilmektedir. Bu suçların hesabını, bu suçu işleyenler kesinlikle verecektir. Krokiyle ilgili olarak böyle bir belge kesinlikle bulunmamıştır, gerçek dışıdır. İmal edilmiş bir belge olması, yüzde yüzdür."

Senem, bir gazetecinin, "İşçi Partisi'nde yapılan aramada, Yargıtay'daki bazı isimlerin fişlendiğine ilişkin belgenin bulunduğu" yönünde haberler olduğunu hatırlatması üzerine, böyle bir belgenin olmadığını, bu iddiaların da aynı tertibin bir parçası olduğunu söyledi.

Senem, "Bu soruşturmayı, yapanlar, bu Ergenekon palavrasından medet umanlar, belli belgeler imal etmişler. O imalatın bir ürünü olduğunu tahmin ediyorum. Bunları açığa çıkarırız ve sorumlularından hesabını sorarız" diye konuştu.

Kaynak: AAYorumlar (1)
Bilge Devrim 15 yıl önce
Salma haber TARAF in isidir. Adamlar bu kadar zamandir. Operasyon bekliyor. Boyle bir belge onlara ait olsa orada bulunduracaklar.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?