banner39

İşçi Partisi'nde arama sürüyor

İP Genel Merkezi'nde süren aramalar devam ederken, bazı bilgisayarlar ile klasörler Emniyet Genel Müdürlüğü'ne götürüldü.

Arşiv 21.03.2008, 15:05 21.03.2008, 15:05
İşçi Partisi'nde arama sürüyor


Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin İşçi Partisi (İP) Genel Merkezi'nde sabah saatlerinde başlattıkları arama sürüyor.

İP Genel Merkezi'ndeki arama sırasında, binadaki bazı bilgisayarlar ile klasörler incelenmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasına tepki göstermek üzere, 14 Nisan Platformu, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Türkiye Gençlik Birliği ile Tüm Öğretim Üyeleri Derneği üyeleri, İP Genel Merkezi önünde toplandı.

Grup adına basın açıklaması yapan CKD Genel Başkanı Şenal Sarıhan, AK Parti'nin kapatılmasına yönelik Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı davanın ardından, yürümekte olan bir soruşturma gerekçe gösterilerek İP Genel Başkanı Perinçek ile Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk'un ''hukuka aykırı bir şekilde gözaltına alındıklarını'' söyledi.

Cumhuriyeti koruma noktasında kararlılıklarını her alanda ifade eden örgütlerin, yaşananların cumhuriyetin yasalarına uygun olmadığını düşündüklerini belirten Sarıhan, ''Bunu açılmış olan davaya tepkinin sunulması biçiminde görüyoruz'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?