İşçilerden CHP'ye can alıcı soru !

CHP'den atılan işçiler, TEKEL çalışanlarına destek veren ama kendilerini görmezden gelen CHP'yi şikâyet etti.

İşçilerden CHP'ye can alıcı soru !

 

Dünya Bülteni /Haber Merkezi 

İzmir'de CHP'li Karşıyaka Belediyesi tarafından yaklaşık 9 ay önce işten atılan Kent AŞ işçilerinin Karşıyaka Adliyesi 3. İş Mahkemesi'nde açtığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma ileri bir tarihe ertelendi. İşçiler, duruşmadan sonra TEKEL çalışanlarına destek veren ancak kendilerini görmezden gelen CHP'yi, kendi kalesi olarak bilinen İzmir'de halka şikâyet etti.

Adliye çıkışında, "CHP milletvekilleri, TEKEL işçilerine sahip çıktığınız gibi kendi belediyenizin attığı Kent AŞ işçilerine neden sahip çıkmıyorsunuz?" pankartı açan işçiler, Karşıyaka Çarşısı'nda sloganlar eşliğinde yürüyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Cadde boyunca yürüyen işçilere, vatandaşların yanı sıra MHP İlçe Başkanlığı'ndan da alkışlarla destek verildi. İşçiler, CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı önünden geçerken megafonla partililere seslendi fakat muhatap bulamadı. CHP'nin ilçe binasının önünde bir süre, "Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin", "Vur vur inlesin, CHP dinlesin", "Karşıyaka uyuma, işçine sahip çık" şeklinde sloganlar atarak yürüyüşe devam etti.

CHP'li belediye tarafından işten atıldıklarını ve 9 aydır aileleriyle birlikte mağdur olduklarını söyleyen Bülent Dermeş, CHP'ye, "TEKEL çalışanları işçi de biz değil miyiz? Gelin bize de sahip çıkın. Bizi neden görmezden geliyorsunuz? Çocuklarımızın geleceğiyle oynamaya hakkınız var mı?" diye seslendi. Ankara'da TEKEL işçileri gibi kendilerinin de günlerce kaldığını ancak tek bir CHP'li vekilin bile kendilerini muhatap alıp görüşmeyi kabul etmediğini belirten Keneş, Karşıyaka halkından kendilerine sahip çıkmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2010, 11:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35