banner39

İşçilerin SSK primleriyle miting yapmış

Tuncay Özkan'ın, Kanaltürk çalışanlarının ödenmeyen SSK primleriyle Cumhuriyet mitinglerini yaptığı ortaya çıktı.

Arşiv 25.05.2008, 10:03 25.05.2008, 10:03
İşçilerin SSK primleriyle miting yapmış


Tuncay Özkan, 22 Temmuz seçimlerinden önce düzenlediği 21 mitingin kaynağını açıkladı. Tuncay Özkan, Cumhuriyet mitinglerini Kanaltürk personelinin ödenmeyen SSK primleriyle düzenlediğini açıkladı.

Tuncay Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Derneği Antalya Şubesi tarafından düzenlenen 'Türkiye nereye gidiyor, ulusalcılar ne yapmalı?' konulu konferansa katıldı. Konuşmasının başında Kanaltürk'ün satışı ile ilgili bilgi veren Özkan, kanalı 25 milyon dolara sattığını tekrarladı.

Satıştan elde ettiği paranın 22,3 milyon dolarını borçlara dağıttığını anlatan Özkan, borcun nereden kaynaklandığına da açıklık getirdi. Özkan, SSK primi ve vergi ödemeleri için ayırdıkları parayı 22 Temmuz seçimlerinden önce organize edilen 21 cumhuriyet mitingine harcadıklarını belirterek, paraların sahne düzenlemesi, otobüs giderleri gibi kalemlere gittiğini söyledi.

Özkan, o dönemi ve Kerim Can Kamal ile arasında geçen diyaloğu şöyle anlattı: "Ben soruyorum kasada para var mı? 'Var ama sigorta ödeyeceğiz' diyor. Ödeme diyorum, getir. Mitingin sahne düzenine, otobüsüne, şuna buna para lazım. 'Bu paraları SSK'ya ve vergiye ödeyelim. Bunlar seçimi kazanırlarsa iyice üstümüze çullanırlar, biz bu parayı ödeyemez hale geliriz.' dedi. Ben de dedim ki; Kerim Can, biz 22 Temmuz'dan önce ne yapmamız gerekiyorsa onu yapmalıyız. Sonra kafa kafaya verdik. 'Tamam abi' dedi."

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?