banner15

İşinin Patronu Olmayı AKDEM'de Öğrenecekler

AKDEM, Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Desteği Programı eğitimleri başladı.

İşinin Patronu Olmayı AKDEM'de Öğrenecekler

Dünya Bülteni / Kültür Servisi

Aile Koruma ve Destek Merkezi, (AKDEM) Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kapsamında KOSGEB tarafından yürütülen Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Desteği Programı eğitimleri, AKDEM'in Olivium yanındaki yeni binasında başladı.

Aile Koruma ve Destek Merkezi, (AKDEM) Özelleştirme Sosyal Destek Projesi kapsamında KOSGEB tarafından yürütülen Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Desteği Programı eğitimleri başladı.

Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Desteği, (KÖİDD) özelleştirmeden ve ekonomik krizden etkilenen çalışanlara destek sağlayarak işsizliği azaltmayı hedefleyen Özelleştirme Sosyal Destek Projesi, (ÖSDP) kapsamında işsiz bireylere, küçük ölçekli işletme kurmak için gerekli yatkınlık ve beceriye sahip olup olmadıklarını tayin etmekte yardımcı oluyor. KÖİDD, ayrıca uygun kişilere gerekli iş planlarını geliştirmek, iş yerlerini açmak, işlerini başarılı bir şekilde devam ettirme konusunda da destek oluyor.

2002 yılından bu yana, KÖİDD projelerini başarı ile tamamlayan Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'nin 27 Temmuz'da AKDEM'in yeni merkezinde kursta; girişimcilik, iş kurmak yönetmek, iş fikri ile ilgili iş planı hazırlamak ve iş planı çalışmalarının uzman proje yöneticileri rehberliğinde hazırlanması gibi konularda eğitim verilecek.

Daha fazla bilgi için AKDEM'in 664 70 87 nolu telefonundan bilgi alınabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 03:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35