banner15

İslam Kardeşliğine Zarar Verecek Adımlar Haramdır

İran İslam Devrimi Rehberi Seyyid Ali Hameneî, Irak’ta İmam Hadi ve İmam Hasan Askerî’nin türbelerine yönelik saldırıyı kınayan ve tüm Müslümanları İslam kardeşliği konusunda sorumlu davranmaya davet eden bir mesaj yayınladı.

İslam Kardeşliğine Zarar Verecek Adımlar Haramdır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 

İnnalillah ve inna ileyhi raciun

 

Fasid ve kan içici caniler bugün mukaddes dini mekânlara saldırarak bir başka günah daha işlediler. İmam Hadi ve İmam Askerî’nin (AS) pak türbeleri tahrip edildi ve hakarete uğradı. Bu durum Şiileri ve Peygamber Ehlibeytini seven tüm Müslümanları derinden yaraladı. Bu cinayeti işleyen maşalar, muhtemelen gafil ve mütehaccir bağnazlar arasından seçildi. Fakat bu girişimin karar vericilerinin habis ve şeytani komplocular olduğundan şüphe yoktur.

Bu siyasi cinayetin kaynağını işgalcilerin ve Siyonistlerin istihbarat servislerinde aramak gerekmektedir. Irak’ın toplumsal ve siyasi durumunu kendi yayılmacı hedefleriyle çelişir gören sultacı güçler, kafalarında uğursuz planlar kurmaktadırlar, mezhebî ihtilaflar çıkarmak ve güvenlik sorunlarını derinleştirmek bu planlardan biridir. Samerra’da bugün işlenen cinayet, Irak işgalcilerinin kara tarihine bir yaprak daha eklemiş oldu. İmam Hadi ve İmam Hasan Askeri’nin (AS) pak türbeleri, Ehlibeyt âşıklarının çaba ve gayretleriyle eskisinden çok daha görkemli bir şekilde inşa edilecektir inşallah. Fakat bu cinayet, İslam’ın ve Müslümanların düşmanlarının alınlarında uzun bir süre silinmeyecek kara bir leke olarak kalacaktır.

 

Bu faciadan dolayı mükerrem İslam Peygamberi’nin (SAS) ve Hz. Mehdi’nin (ruhlarımız ona feda olsun) manevi huzurlarına, dünyadaki tüm Şiilere ve Allah’ın Resulünü ve onun pak Ehlibeyitini seven bilinçli ve gayretli tüm Müslümanlara tesliyetlerimi arz ederek tüm ülkede bir hafta genel yas ilan ediyorum.

 

İran’daki, Irak’taki ve dünyanın diğer yerlerindeki tüm Müslümanlara, İslam kardeşliğine zarar verecek ve Müslümanlar arasına düşmanlık sokacak eylemlerden sakınmaları gerektiğini bir kez daha vurguluyorum.

 

Şiileri, Ehl-i Sünnet camilerine ve Sünniler tarafından saygın kabul edilen mekânlara saldırma yönünde kışkırtan birtakım eller gözükmektedir. Bu yönde atılacak ve İslam’ın ve Müslüman halkların düşmanlarının amaçlarına hizmet edecek her adım şer’an haramdır.     

 

Vesselamu ala ibadillahis- salihîn  

 

(Seyyid Ali Hameneî)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48