banner39

banner35

İslam karşıtları gittikçe radikalleşiyor

İslam karşıtlarının gittikçe radikalleştiği, diyalog isteyen hukukçu ve İslam bilimcilerini tehdit ettikleri bildirildi.

Arşiv 11.08.2007, 15:29 12.08.2007, 13:40
İslam karşıtları gittikçe radikalleşiyor

Alman Die Welt ve Berliner Morgenpost gazeteleri, "İslam karşıtlarının gittikçe radikalleştiğini, Müslümanlarla diyalog isteyen hukukçu ve İslam bilimcilerinin ölüm tehditleri ve hakaret mektupları aldıklarını" yazdılar.

Almanya'nın önde gelen günlük siyasi gazetelerinde yer alan haberde, hukuk profesörü ve İslam uzmanı Mathias Rohe'nin, Münih kentinde Şeriat konusunda verdiği bir konferanstan sonra, "sokak lambasına asılacağı" tehdidinde bulunulan bir elektronik posta aldığı belirtildi.

"Politically Incorrect" adlı internet sitesinde de Rohe'nin konferanslarına "iyi bilenmiş bıçaklarla" gidilmesi, "Deus Vult Caritatem" adlı internet sitesinde de "Cihat karşıtlığı yapılması" çağrılarının yer aldığı ifade edildi.

Almanya'nın Köln kentinde cami yapımında çıkan anlaşmazlıkta diyalog çağrısı yapan etnolog Erwin Orywal da açıkça diyalogdan yana tutum sergileyen kişilerin, artan şekilde baskı altında tutulduklarını söyledi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
1
hafif kar duşu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?