banner15

İslam ülkeleri olağanüstü toplanacak

İslam Konferansı Teşkilatı'na üye ülkelerin büyükelçileri ve örgütle bağlantılı ülkelerin temsilcileri, 14 Şubat'ta Cidde'de örgütün merkezinde toplanma kararı aldı.

İslam ülkeleri olağanüstü toplanacak

İslam Konferansı Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, örgütün Cidde'deki merkezinde yapılacak toplantıda, Mekke'de yapılan olağanüstü liderler zirvesinde alınan, örgütün önümüzdeki 10 yılını içeren kararlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Özellikle de bütün dünyada öne çıkan "İslamafobi" ile ilgili mücadele için ne gibi kararlar alınacağı görüşülecek.

Açıklamada, bütün dünyada gelişen karikatür kriziyle ilgili olarak, İslam Konferansı Teşkilatı'nın geliştireceği yeni stratejiler üzerinde tartışılacağı ve İslamın ve Müslümanlığın gerçek yüzünün batı dünyasındaki ülkelere anlatılması için daha etkin politika geliştirilmesi amacıyla neler yapılabileceği tartışılacak.

Toplantıda ayrıca, Müslümanlık ve Hıristiyanlık dinleri hakkında, uluslararası kuruluşlarla politik, yasal ve sosyo-kültürel konular çerçevesinde basmakalıp düşünceler yerine, daha yakın işbirliği imkanlarının yollarının araştırılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48