banner39

'İslamabad ABD askerlerinin kontrolünde!'

Cemaat-i İslami lideri Pakistan'ın başkenti için inanılmaz bir iddiada bulundu.

Arşiv 12.06.2010, 17:33 12.06.2010, 17:33
'İslamabad ABD askerlerinin kontrolünde!'

 

Ubeyd Rahman / Dünya Bülteni - Pakistan

Cemaat-ı İslami lideri Seyyid Münevver Hasan, İslamabad’ın ABD askerler tarafından çevirildiğini ve şehir içinde 40 adet evde konakladıklarını iddia etti. Hasan, ABD askerlerinin bu şekilde Pakistan'ın ‘Kahota’ nükleer santraline ulaşmalarının kolaylaştırıldığını da belirtti.

Karaçi’de “ABD sömürgecilik, İslam ve bölgedeki durumlar” konulu bir panelde konuşan Münevver Hasan, “ABD Afganistan’a sınır bölgesindeki Peştunların kendisi için tehlikeli olduğunu düşünüyor, bu yüzden o bölgede casus uçaklarla sayısız füze saldırısında bulunuyor. Ne yazık ki Pakistan’ı yönetenler, ülkenin coğrafi konumundan yararlanmak yerine herşeyemizi ABD’nin kucağına atıyor. Coğrafi konumu itibarıyla Pakistan’ın bulunduğu bölge çok öneme sahiptir. Çin’e gitmesi gerekiyorsa Pakistan’dan geçmeden gidilemez. İran, Orta Asya ve Afganistan’a ulaşmak da ancak Pakistan aracılığıyla mümkündür. Fakat Pakistan hükümetinin dış politikası bu konumundan yarar sağlayacağına, herşeyini Amerikalılara vermiş durumda" dedi.

İslamabad'ın ABD askerlerinin çemberi altında olduğunu da kaydeden Münevver Hasan, Black Water'ın bunu açıkladığını da belirtti. 'Biz, Irak’ta yapamadıklarımızı Pakistan’da yapmayı başardık' demesinin bunun en açık delili olduğunu kaydeden Hasan, "Ancak bizim yöneticilerimiz Black Water’in varlığını hep inkar ettiler. İslamabad’ın 40 kadar evinde ABD askerlerinin yaşamakta olduğunu artık herkes biliyor. Pakistan yönetimi bunlara sanki Kahota nükleer santraline ulaşmaları için yol veriyor. İslamabad, Feysalabad ve Lahor’da ABD’liler silahları ile birlikte yaklanmışlardı, ancak onlara karşı hiç bir adım atılmadı, yakalanmalarından kısa bir süre sonra da serbest bırakıldılar” şeklinde konuştu.

Münevver Hasan, daha sonra şunları söyledi: “Bugün, Müslüman ülkelerin başkanları ABD’nin avucundalar. Müslüman ülkelerin liderleri ABD’nin önünde eğiliyorlar. Ve hep onun istediği gibi hareket ediyorlar. ABD de onlara kölesi gibi muamele ediyor. Buna rağmen, dokuz senede Afganistan’ı teslim alamamıştır, Müslümanları yenememiştir. Şimdi de Afganistan’dan çekilmek için saygın yol aramaktadır. ABD, Peştunları yok ederse durumu kontrol altına alacağını anladığı için bu bölgede sayısız füze saldırısı yapıyor. Zamanında İngiltere'yi ve daha sonra Rusya’yı yenen ve şimdi de ABD’lilerin uykularını kaçıran ve planlarını alt üst edip rezil edenler işte bu Peştunlardır. Böylece ABD’nin sonu da yaklaştığı görünüyor.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?