banner39

'İslami Cihad Komutanı Öldürüldü'

İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Tugayları'nın Batı Şeria Komutanı Luey Saadi'nin İsrail askerleri tarafından dün gece öldürüldüğü bildirildi. ABD'de İsrail'e 300 eğitimli polis köpeği gönderildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'İslami Cihad Komutanı Öldürüldü'

İsrail askerleri tarafından dün akşam öldürülen 2 Filistinliden birinin İslami Cihad örgütünün Batı Şeria komutanı olduğu bildirildi. Filistin güvenlik kuvvetleri, öldürülen Filistinlinin, İslami Cihad'ın askeri kanadı El Kuds Tugayı'nın Batı Şeria komutanı Luey Saadi olduğunu ifade etti. Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tulkarem kasabasında ise Mecid el-Aşkar adındaki bir Filistinli, İsrail askerleriyle girdiği silahlı çatışma sonucu hayatını kaybetti. Öte yandan, İsrail askerleri Batı Şeria'da Hamas üyesi olduğu öne sürülen 26 kişiyi tutukladı. Hebron, Betelem, Nablus ve Tulkarem kentlerindeki saldırıların devam ettiği bildiriliyor. Son dönemlerde gerçekleştirilen bir dizi saldırı Batı Şeria'da sükunet ortamını bozmuştu.
Bu arada, İsrail'e 300 eğitimil polis köpeği gönderildiği bildirildi. Köpeklerin bir Yahudi örgütü tarafından İsrail'e Filistinlilere karşı kullanılması için gönderildiği ifade edildi. Öte yandan, Lübnan'ın güneyindeki Sayda şehri yakınlarındaki Ayn el Hilve mülteci kampında dün öğleden sonra başlayan çatışmalarda 4 kişinin yaralandığı bildirildi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, olayda çok sayıda araç da yanarak kullanılmaz hale geldi.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?