banner15

İslami Cihad Lideri yakalandı

İsrail Özel Kuvvetleri'nin Batı Şeria'nın kuzeyinde İslami Cihad Örgütü'nün lideri Nasser Jawabreh'i yakaladığı bildirildi.

İslami Cihad Lideri yakalandı
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İslami Cihad liderlerinden Jawabreh'ın (32) Nablus'taki evi İsrail özel kuvvetleri tarafından kuşatıldı. Daha sonra eve düzenlenen operasyonda Jawabreh'ın yakalandığı, eşinin de ciddi biçimde yaralandığı ifade edildi. Plastik mermiyle yaralanan Jawabreh'in eşine Filistinli gençlerin yardım ettiği öğrenildi.
 
Öte yandan İsrail askeri sözcülüğü operasyonu doğrularken, Jawabreh'ı geçtiğimiz gün İsrail'de düzenlenen intihar saldırısıyla alakalı olduğu ve İslami Cihat Örgütü'nün üst düzey bir yetkilisi olarak tanıttı. Sözcülükten yapılan açıklamada Jawabreh'in eşinin, askerlerin kapıyı açmasının ardından, kafasını kapıya çarpması sonucu yaralandığı ve helikopterle Tel Aviv yakınlarında bir hastaneye götürüldüğü kaydedildi.

İslami Cihad, İsrail'de son 2 yılda gerçekleştirilen intihar saldırılarının hemen hemen hepsinde ve son olarak 9 ay aradan sonra İsrail'de düzenlenen ve 3 kişinin öldüğü intihar saldırısının sorumlusu olarak gösterilmekte.
 
İHA
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35