banner39

İslami Cihad'dan, İsrail'e hack'li savaş

İslami Cihad Örgütü, Hasan Şakura'nın intikamını almak için, başta Likud partisi sitesi olmak üzere İsrail'in çok sayıda web sitesini hackledi.

Arşiv 30.03.2008, 15:07 30.03.2008, 15:23
İslami Cihad'dan, İsrail'e hack'li savaş


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslami Cihad Örgütü'nün silahlı kanadı Kudüs Tugayları, İsrail'e sanal savaş başlatarak, çok sayıda web sitesini hack'ledi. 

İsrail Yüksek Teknoloji, Likud Partisi ve ABD eski Başkanı Kfar (Harry) Truman adına yayın yapan web sitelerini hackleyen İslami Cihad Örgütü, "Hasan Şakura öldü, fakat arkadasında bir çok dost bıraktı, dostları onun çalışmasını sürdürecek" yazısını ekrana bıraktı.

Filistinli İslami Cihad üyelerinin bir kaç İsrail web sitesini hacklediği bildirildi. Londra'da Arapça yayınlanan El Şark El Avsat gazetesinde yayımlanan Kudüs Tugayları'nın bildirisinde, "Medya savaş birliğindeki elektronik izleme birimi bir kaç İsrail web sitesini hackleyebildi ve onları kontrol altına aldı" denildi.

Gazetenin haberine göre, İslami Cihad üyeleri, ele geçirdikleri web sitelerine İslami Cihad medya savaş birliği Gazze eski başkanı Hasan Şakura'nın fotoğrafını koydu. Hasan Şakura, İsrail kuvvetleri tarafından öldürülmüştü. Ele geçirilen İsrail web sitelerine başka görüntü ve videolar da eklendi.

İsrail web sitelerinin Hasan Şakura'nın öldürülmesinin intikamı için hacklendiği belirtildi. Gazetede yayımlanan bildiride, "Siyonist web sitelerinin hacklenmesi Gazze'deki medya savaş ofisi başkanının öldürülmesine cevabımızın bir parçasıdır. Ayrıca ölen askerlerimizin kanına sadakatımızın bir sembolüdür" denildi.

İslami Cihad, bütün İsrail web sitelerinin takip edileceğini, İsrail'in Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki cinayetlerine web sitelerine el konularak cevap verileceğini bildirdi.

İsrail medyasına göre, hacklenen İsrail web siteleri arasında "The Kfar Truman" ve "High-Tech Motors Body-Shop" siteleri bulunuyor.

İslami Cihad'ın açıklaması ile birlikte, her iki sitede Şakura'nın canlı görüntüleri yer aldı, cenazesinden görüntüler verildi ayrıca "Medya şavaşından sorumlu şehid komutan Hasan Şakura öldü, fakat arkadasında bir çok dost bıraktı, dostları onun çalışmasını sürdürecek" yazısı yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?