banner15

İslami Cihad'dan İsrail'e Misilleme: 5 Ölü

Filistin'deki İslami Cihad örgütü, Pazartesi günü öldürülen liderleri Lüey Saad'a karşılık İsrail'in Hadere kentinde intihar saldırısı düzenledi. Saldırıda 5 kişi öldü.

İslami Cihad'dan İsrail'e Misilleme: 5 Ölü

İsrail'in Hadera kentinde akşam saatlerinde düzenlenen intihar saldırısında 5 kişi öldü 5'i ağır 30 kişi de yaralandı. El Cezire televizyonunu arayan İslami Cihad örgütü üyeleri, pazartesi günü İsrail güçlerince öldürülen liderleri Lüey Saad'ın intikamını almak için saldırıyı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Saldırı Hadera'da bir otobüs garajının yakınlarındaki Felafil satan bir dükkanın önünde oldu. Saldırıyı bir İslami Cihad üyesi bir kızın düzenlediği bildirildi
Filistin müzakere heyetinin başkanı Saib Erekat, saldırıyı kınadı.  Erekat, ''İsrailli sivillere karşı yapılan saldırıları her zaman kınadığımız gibi bu saldırıyı da kınıyoruz. Gerek bu gerekse başka bir saldırının taraflar arasındaki ateşkesi zayıflatmasına izin vermeyeceğiz. Şiddet şiddeti doğurur ve biz bu kısır döngüye geri dönmek istemiyoruz'' dedi. Filistin militan grupları, geçen mart ayında ateşkes ilan etmişler, ancak İsrail suikast politikasını sürdümüştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48