banner15

İslami Cihad'ın Cenin Lideri Tutuklandı

Batı Şeria'da saldırılarını sürdüren İsrail askerleri, İslami Cihad'ın bir liderini tutukladı. Saklandığı binada dünden bu yana kuşatma altında bulunan İslami Cihad'ın Cenin'deki lideri İyad Ebu er-Rub ve bir yardımcısı, İsrail askerlerinin bi

İslami Cihad'ın Cenin Lideri Tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Batı Şeria'da İsrail askerlerinin, saklandığı binada bir gün süren kuşatmanın ardından bir İslami Cihad liderini tutukladığı bildirildi. Filistinli güvenlik kaynakları, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin bölgesinin lideri İyad Ebu er-Rub ile bir yardımcısının, saklandıkları 5 katlı binaya askerlerin ateş açması ve binayı yıkmaya başlaması üzerine teslim olduklarını söyledi. Dün de Cenin'de sokağa çıkma yasağı ilan ederek ev ev aram yapan İsrail askerleri Filistinli gençlerin direnişiyle karşılaşmış, ateş açan İsrail askerleri bir Filistinli gencin ölümüne neden olmuştu. Öte yandan basın, İsrail askerlerinin, işgal altındaki topraklarda günün ilk saatlerinde düzenlediği baskınlarda 6 Filistinliyi yakaladığını bildirdi.
 
Şaron'un yeni partisi "İleri"

İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un yeni partisinin ismi ''İleri'' oldu. Şaron'un partisinin ilk kurulma çalışmaları sırasında ''Ulusal Sorumluluk'' olan ismi, İbranice ''Kadima'' (İleri) olarak değiştirilerek, partinin kaydı resmen yapıldı. Resmi başvuruda bulunduktan sonra açıklamada bulunan partinin avukatı Yoram Raved, ''İsrail devleti için, siyasi önemi büyük, tarihi bir gün'' dedi. Ariel şaron'un yeni partisine katılması için ikna ettiği 14 milletvekilinin dışında 5 vekille daha görüştüğü ifade ediliyor. Şaron'a yakın kaynaklar, Kadime Partisi'nin 18 Knesset (İsrail Parlamentosu) üyesini saflarına katacağını bildirdi. Şaron'un önümüzdeki hafta da 28 Mart'ta yapılacağı ilan edilen genel seçimler için kampanyaya başlayacağı ifade ediliyor. İsrail'de yapılan kamuoyu yoklamaları, Şaron'un yeni partisinin seçimlerden birinci çıkacağını gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48