banner15

İslami Cihad'tan Kınama

Irak'ta öğlen saatlerinde Şii türbesine yapılan saldırı üzerine İslami Cihad ırak'ta yaşanan bu olayı kınayan bir bildiri yayınladı. Bildiride birlik beraberlik çağrısı yapıldı ve bu eylemin İslam'a, Müslümanlara hizmet etmediği söylendi. Bildiri

İslami Cihad'tan Kınama

Dünya Bülteni / F. Torlak

 

İslamî Cihad, İmam Ali Hadi'nin türbesindeki patlatma eylemini kınadı, birliğe ve fitnenin aşılmasına davet etti!

 

Filistin İslamî Cihad Hareketi, Samarra'nın ortasında İmam Ali Hadi'nin (a.s.) türbesine yönelik eylemi ağır ifadelerle kınadı.

 

İslamî Cihad, verdiği demeçte bu eylemin İslam'a ve Müslümanlara hizmet etmediğini; işgalden kurtulma doğrultusunda ümmetin hedeflerine kesinlikle bir hizmet olmadığını; ümmetin peygamberi Muhammed'e (s.a.v.) yönelik hakaret içerikli karikatürler dolayısıyla şeytani güçlere karşı birleşmiş ümmetin önüne fitne çıkarılarak şeytani güçlerle büyük bir işbirliğine girişildiğini ifade etti.

 

Buna ek olarak, bu eylemin ümmeti, kör fitne çukuruna düşürülme yolunda bir adım olduğunu; ümmeti işgale karşı direnişten uzaklaştırdığını; düşmanın hedef ve maslahatı doğrultusunda bir hizmet olduğunu vurguladı.

 

Cihad, bu eylemi tekrar tekrar kınadığını; tüm Müslümanları, bu tür çirkin olaylardan uzak durmaya, katil faillerini etkisizleştirmeye; Irak ve Filistin topraklarındaki mikrobik Amerikan ve Siyonist ihtilaline karşı direnişle ilgilenmeye çağırdığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48