banner39

İslami Hareket lideri Raid Salah tutuklandı!..

Son dönemde ismi Mescid-i Aksa'nın her zikredilişinde akla gelen İslami Hareket lideri Raid Salah tutuklandı.

Arşiv 07.10.2009, 09:22 07.10.2009, 14:29
İslami Hareket lideri Raid Salah tutuklandı!..


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail, dün akşam saatlerinde Kudüs'te faaliyet gösteren İslami Hareket lideri Raid Salah'ı tutukladı. Filistinli dini liderlerden Salah'ın tutuklanmasını değerlendiren İslami Hareket lideri, "İşgalciler, planlarının uygulanması yolunda Şeyh Raid Salah'ı diken olarak görmekteydi" dedi.

Kudüs'ten gelen haberlere göre, 25 kişiden oluşan özel bir ekip, dün gece saatlerinde, Şeyh Raid Salah'ın da içinde bulunduğu Vadi Coz'daki dayanışma çadırını bastı.

Şeyh Raid Salah'ın yardımcısı Kemal Hatip, Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ı, Kudüs davasına karşı entrikalar tasarlamakla suçladı. Hatip "Kudüs ve Mescid-i Aksa'da meydana gelen olaylar, Filistin Yönetimi'yle işgalciler arasındaki güvenlik işbirliğinin ürünüdür" diye konuştu.

Kemal Hatip de iki gün önce Kudüslüleri kışkırtmaktan ötürü tutuklamış ve iki hafta süresince Mescid-i Aksa'ya yaklaşmamak şartıyla serbest bırakılmıştı.

İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, kısa bir süre önce Mescid-i Aksa'ya yakın bir bölgede, İsrail polisi tarafından tutuklandı.

Bilindiği üzere İslami Hareket'in Cuma günü Umm Fahm'daki standumda düzenlediği "Aksa Tehlikede" programına 80 bin kişi katılmıştı. Bu rakam, İsrailliler arasında endişeye yol açmıştı.

İsrail Raid Salah'ı daha önce de değişik zamanlarda tutuklamış, son olarak onun Mescidi Aksa'ya girmesini yasaklamıştı. Bundan önceki son tutuklanmasının ardından da iki hafta süreyle Kudüs'e girme yasağı uygulanmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?