banner39

İslami Rock'un yıldızı Sami Yusuf

Time Dergisi tarafından islam dünyasının en büyük rock yıldızı ilan edilen Sami Yusuf, şarkılarının doğu ile batıyı yakınlaştırmasını umduğunu söyledi.

Arşiv 27.08.2007, 11:56 28.08.2007, 12:51
İslami Rock'un yıldızı Sami Yusuf

Azeri asıllı Sami Yusuf, İslam ve toplumsal konuları işleyen müziğiyle özellikle Müslüman ülkelerde her geçen gün hayran kitlesini artırıyor. Times dergisine göre Yusuf, İslam’ın en büyük rock starı.

Müzik piyasası, Azeri kökenli İngiliz şarkıcı Sami Yusuf’u konuşuyor. Times dergisinin İslam’ın en büyük rock starı olarak lanse ettiği 27 yaşındaki Yusuf, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı, üstelik hayran sayısını giderek artırıyor.Batının islamiyeti algılama şeklinden rahatsız olan Yusuf, önyargıları müziğiyle kırmak istiyor.

YouTube'da yıllardır izleniyordu

27 yaşındaki Yusuf'un klipleri YouTube'da yıllardır izleniyordu. Bugüne kadar 2 milyon kopya satan albümleriyle adından söz ettiren genç şarkıcıyı cazip kılansa aralarında Türkçe’nin de bulunduğu farklı dillerde şarkılar yapması, şarkılarında da toplumsal konularla din temasını işlemesi.İstanbul’da da bir klip çeken Yusuf, şarkılarıyla İslam’ın batı dünyasındaki kötü imajını yıkmaya çalıştığını söylüyor: “Bence birçok Müslüman genç kimlik krizi içersinde. İşte bu noktada benim gibi şarkıcılar diyor ki bakın hem İngiliz hem Müslüman olabilirsiniz, ya Müslüman’sınız ya İngilizsiniz diye bir şey yok.”

Sami Yusuf, yeni albümünü gelecek yıl ortalarında çıkaracak.Kaynak: CNN ve NTV

 

 

Yorumlar (1)
mukaddes kostak 15 yıl önce
sami yusuf un özel hayatta mutluluklarını iş hayatında başarılarının devamını diliyorum ve onu hayranı olarak seviyorum
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?