banner39

İslami yardım kuruluşu FBI'dan belgelerini alamıyor

Terör şüphesiyle ofisleri FBI tarafından arandıktan sonra belgelerine el konulan İslami Yardım Kuruluşu evraklarını geri alamıyor.

Arşiv 23.08.2007, 17:22 23.08.2007, 19:30
İslami yardım kuruluşu FBI'dan belgelerini alamıyor

 

M.Hasan UNCULAR / Dünya Bülteni

Uluslararası bir İslami yardım kuruluşu olan “Life for Relief and Development” geçen Eylül ayında ani bir baskınla el konulan evraklarını geri istiyor.

Federal terörle mücadele ekipleri tarafından yapılan ani bir baskınla geçen Eylül ayında yardım kuruluşunun yaklaşık 200 klasörlük evrağına el konulmuştu.

Kuruluşun Southfield’deki ofisini arayan FBI ve Teröre Karşı Ortak Görev Gücü ajanları, odaları, bilgisayarları, evrakları, mektupları, rafları didik dikik etmişlerdi. Kurumun hiçbir yetkilisi tutuklanmamış ve kurumun açık kalmasına izin verilmişti.

Amerikan Barosu tarafından kuruma fotokopi masrafları olarak 21 bin doları aşan bir ödeme yapması halinde evrakların geri verileceği belirtildi.

Yardım kuruluşunun bilgisayar dosyaları Amerikan tarafından kopyalanıp disketler geri iade edilmişti ancak binlerce evrak hala bekletiliyor.

Olayla ilgili konuşan Amerikan İslam İlişkileri Konseyi Başkanı Davud Valid, “Life for Relief and Development” yardım kuruluşundan Amerikan devletinin fotokopi parası istemesinin, FBI’ın bir inceleme yapmak için para istemesiyle aynı kapıya çıktığını söyledi.

Haberin İngilizcesi İçin TIKLAYIN

Yorumlar (1)
fehim taştekin 15 yıl önce
istenirse tüm evraklar çok hızlı bir şekilde otomatik olarak taranır ve dijital olarak saklanır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?