banner39

İşletmelere yeni alım-satım seçeneği

Orta ve küçük ölçekli şirketler için geliştirilen alım-satım platformu KolayTedarik, alım-satım maliyetini yüzde 20 ila 30 düşürüyor.

Arşiv 18.08.2007, 16:48 18.08.2007, 16:50
İşletmelere yeni alım-satım seçeneği

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Teknoloji Holding bünyesinde geçen yıl kurulan Embrio, Süper Teklif’ten sonra yeni projesi KolayTedarik ’i hayata geçirdi. KolayTedarik ile farklı sektörlerden alım-satım yapmak isteyen büyük, orta ve küçük ölçekli firmalar ortak bir internet platformu üzerinde buluşarak, yeni pazarlar veya yeni müşteriler kazanıyor. Rekabet avantajını kullanan şirketler alım-satım maliyetlerinde yüzde 20 ile yüzde 30 arası tasarruf sağlıyor.

Kategorisinde bir ilke imza atan KolayTedarik, internet sitesi üzerinden, Güvenli Ödeme Sistemi ile üye olan firmaların online alım-satım yapmalarını; Standart İhale, Açık Eksiltme İhale ve Hemen Al seçenekleriyle tedarik süreçlerini tamamlamalarını sağlıyor.

NASIL ÇALIŞIYOR?

KolayTedarik'ten faydalanmak isteyen firmaların, www.kolaytedarik.com sitesinde başvuru formunu doldurmaları yeterli oluyor. KolayTedarik ekibi tarafından üyeliği aktif hale getirilen firmalar, üyelik formunda belirttikleri üyelik tipine göre ister “Alıcı”, ister “Satıcı”, isterlerse hem “Alıcı” hem “Satıcı” olarak, KolayTedarik’te ihalelerini yönetebilme şansını yakalıyor.

KolayTedarik Güvenli Ödeme Sistemi, açılan bir işlemde ürün teslimatı sorunsuz olarak tamamlanana kadar, ihaleye konu olan bedelin KolayTedarik Güvenli Ödeme Hesaplarında banka garantisi altında tutulmasına dayanıyor.

Alıcı firmalar, ihtiyaçları olan ürünleri temin etmek üzere, açtıkları ihaleye teklif veren firmalardan birinin teklifini onayladıklarında ihale bedelini KolayTedarik hesaplarına gönderiyor. Ödeme KolayTedarik hesabına ulaştığında, Satıcı Firmaya ödemesinin yapılmış olduğu ve ihaleye konu olan ürünleri Alıcı Firmaya gönderebileceği bilgisi iletiliyor. Ürünleri teslim alan Alıcı Firma, site üzerinden Teslim Aldım onayını verilmesinden sonra ihale bedeli hemen Satıcı Firmanın hesabına transfer ediliyor.

İHALE AÇMA YOLLARI

KolayTedarik’te firmalara Açık Eksiltme, Standart ihale yöntemleri ve Hemen Al fonksiyonu ile anında alım-satım yapma imkânı sunuluyor.

A çık Eksiltme İhalesi: Alıcı firma almak istediği ürün bilgilerini tanımlar ve ürünün fiyatını belirleyerek ihale açıyor. İhalenin açılış bilgisi site üzerinden duyuruluyor. İhale başladıktan sonra Satıcı firmalar Alıcı firmanın belirlediği eksiltme aralığında ihaleye teklif verebiliyor. İhale tutarı, eksiltme aralığında sürekli aşağıya doğru çekiliyor. Verilen en düşük teklif dâhil olmak üzere ihaleye gelen tüm teklifler, Tekliflerim bölümünden ihaleye katılan Satıcı firmalar tarafından izlenebiliyor. Alıcı firmalar; sadece fiyata bağlı kalmadan, kendi kriterleri doğrultusunda diledikleri teklifi seçerek satın almayı gerçekleştirebilir.

Standart İhale: Alıcı firma, satın almak istediği ürüne ait bilgilerle, bir fiyat belirleyerek ihale açar ve site aracılığıyla duyuruyor. İhale kapanış saatine kadar Satıcı firmalar bu ihaleye teklif verebiliyor. Alıcı firma, kapalı zarf usulüne benzer bir şekilde, istediği Satıcı firmanın teklifini onaylayabiliyor veya eleyebiliyor. Standart İhale’de belirli bir eksiltme oranı yok. İhaleye teklif veren Satıcı firmalar birbirlerinin teklif tutarlarını göremiyor.

Hemen Al: Alıcı firmalar, Satıcı firmaların site üzerinde sergiledikleri ürünleri beklemeden satın alabiliyor.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?