banner39

İsmail Haniye'ye silahlı saldırı

Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin içinde bulunduğu araç konvoyuna ateş açıldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsmail Haniye'ye silahlı saldırı

Hamas radyosunun haberine göre, Gazze'de bir camide konuşma yaptıktan sonra ayrılan Haniye'nin aracının da içinde bulunduğu araç konvoyuna ateş açıldı. Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin konvoyuna açılan ateşte yaralanan olmadığı bildirildi. Konvoya, Hamas ile El Fetih arasındaki son çatışmalarda ölen bir El Fetih üyesinin ailesinin ateş açtığı bildirildi. Açılan ateşte Haniye'nin zırhlı aracının isabet almadığı da belirtildi. Görgü tanıkları, açılan ateş sırasında konvoydaki son aracın isabet aldığını ve araçtakilerin saldırganlar aracı yakmadan önce araçtan çıkıp kaçtıklarını söyledi.

HANİYE, ABBAS'IN OLASI SEÇİM ÇAĞRISINI REDDEDECEK

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, siyasi krizi sona erdirmek amacıyla yapacağı herhangi bir yeni seçim çağrısını ya da Hamas hükümetini görevden alması kararını reddedeceğini belirtti.

HAMAS VE EL FETİH ANLAŞTI

Filistin'de Hamas ve El Fetih yetkililerinin, siyasi krize neden olan ve bölgeyi bir iç savaşın eşiğine getirebilecek iç çatışmaları sona erdirmek amacıyla önlemler alınması konusunda anlaştığı bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?