banner39

İspanya basını burkalı kadını hedef aldı

İspanyollar mahkemede burkasıyla tanıklık eden Müslüman kadına ağır hakaretlerde bulundu.

Arşiv 30.09.2009, 14:44 30.09.2009, 17:34
İspanya basını burkalı kadını hedef aldı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Geçen Hafta İspanya'da burkasıyla mahkemeye ifade vermeye gelen kadına mahkeme başkanı burkasının göz kısmını ve ağız kısmını açmasını istemişti. İspanya'da yaşanan saldırılarla ilişkisi olduğu iddiasıyla göz altına alınan yakınları için Fatma Hüsnü mahkemenin bu isteğini reddetmişti. Hüsnü, yakınlarının mahkemesini sürdürülmesinin ardından dün mahkemenin isteğini yerine getirerek mahkemede ifade verdi.Ülkenin iki büyük gazetesi El Mundo ve ABC gazeteleri burkalı kadının mahkemeye çıkmayı kabul etmesini ardından okuyucularına 'alaycı' başlıklarla duyurdu

El Mundo gazetesi, mahkemede burkasının yalnızca yüz kısmını gösteren Müslüman kadını konu edinen haberlerini 'sonunda burkayı çıkardı' başlığıyla verirken, ABC gazetesi 'burka şov' başlıklarıyla verdi.

Fatma Hüsnü, kocasıyla beraber basının sorularını cevap verirken, mahkemenin bu isteğini Müslüman bir insan hakkına tecavüz olduğunu belirtti. Hüsnü, burka konusunda mahkemenin tavrınını 'cahilce' bulduğunu belirtti.

Fatma Hüsnü'nün cevabıyla alay eden İspanyol basını haberi muhafazakar parti liderinin 'hukukumuza saygı gösterin' cevabıyla beraber verdi.

banner53
Yorumlar (1)
M. Aydemir 12 yıl önce
Ispanyolarda derin bir müslüman ve yahudi düsmanligi var. Bu Endülüs tarihinden geliyor. "Müslümanin müslümandan baska dostu yoktur." (Eger suurlari varsa)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?