İspanya'daki Bilderberg toplantısında beş Türk var

"Dünya hükümetlerini yöneten gizli örgüt" denen Bilderberg toplantılarına Türkiye'den beş isim katılıyor

İspanya'daki Bilderberg toplantısında beş Türk var


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Bilderberg Grubu, bu yıl İspanya’nın Katalonya bölgesindeki sahil şehri Sitges'te toplandı.

Palmiye ağaçlarının gölgesindeki lüks Dolce otelinde toplanan ve "dünyanın gizli yöneticileri" olarak anılan siyasiler, ekonomistler, medya patronları, 'gizli buluşma'larına protesto gösterileriyle başladı.

Dünya Bankası Başkanı Dominique Strauss Kahn, Wall Street Journal, New York Times gibi gazetelerin patronları, ABD'nin Orta Doğu özel temsilcisi Richard Holbrooke, 3 günlük Bilderberg toplantısı için bu otelde bir araya geldi. Vatan gazetesi, zirveye Türkiye'den Devlet Bakanı Ali Babacan, Mustafa Koç, Sami Kohen, Suzan Sabancı Dinçer ve Borusan Holding'ten Agah Uğur katıldığını duyurdu.

bilderberg-ispanya.jpg

Toplantıda, AB'nin çok sayıda yetkilisi ile Goldman Sachs, Microsoft, AIB, Deutsche Bank, Chase Manhattan ve Royal Dutch Shell temsilcilerinin de katılacağı belirtildi.

GÜVENLİĞİ CIA SAĞLIYOR

Geçtiğimiz yıl Yunanistan’da yapılan Bilderberg toplantısının 56’ncısında yine benzer "gizlilik" önlemleri alındı. Not yok, katılımcılar toplantıda konuşulanları gizli tutacaklarına dair belge imzalıyor.

Öte yandan, Bilderberg’in bu yılki bir numaralı gündem maddesinin Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz ve euro’nun geleceği olacağı bildiriliyor. İsrail’in açık denizdeki kanlı operasyonu ile İran’ın nükleer programının da zirvede gündeme gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Toplantıya katılan kişilerin korunması zirvenin yapıldığı ülkenin istihbarat servisi ile CIA’ya ait. Otelin çevresi basının yaklaşmasını engellemek için 1 kilometre öteden çembere alınıyor. Ancak, gizli toplantının otelde yapılacağı haberini alan bir çok aktivist, otel önünde protesto gösterilerini sürdürüyor.

bilderbergprotest.jpg

Bilderberg üzerine araştırmaları ile tanınan Charlie Skelton'un Dolce otelden bildirdiğine göre, çevredeki tüm yolların tutuldu, helikopterler bina üzerinde keskin nişancılarla eşliğinde uçuyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 14:11
banner53
YORUM EKLE

banner39