banner39

İsrail, 35 bin Filistinli'yi 'tehcir'e hazırlanıyor!

El-Halic, İsrail’in Doğu Kudüs’teki Maaliye Adomim Yahudi yerleşkesi yakınlarında yaşayan 35 Filistinli köylüyü zorla başka bölgelere göç ettirmeye hazırlandığını yazıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrail, 35 bin Filistinli'yi 'tehcir'e hazırlanıyor!

İsrail, 35 bin Filistinli’yi 'tehcir'e hazırlanıyor!

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayınlanan El-Halic gazatesinin bugünkü sayısında, İsrail’in adeta kışlaya dönüştürdüğü Doğu Kudüs’ten binlerce Filistinliyi başka bölgelere transfer hazırlığında olduğu yazıyor.

 

Haberde, İsrail’in Doğu Kudüs’teki Maaliye Adomim Yahudi yerleşkesi yakınlarında yaşayan 35 Filistinli köylüyü zorla başka bölgelere göç ettirme planları yaptığı bildiriliyor.

 

Haberde ayrıca, BM insan hakları raportörü John Dugard’ın raporunda, İsrail’in Uluslararası Lahey Adalet Divanı’nda yargılanmasını istediği ve İsrail işgalini Güney Afrika’daki eski ırkçı rejime benzettiği kaydediliyor.

 

Gazete, Hamas Hareketi Siyasi Büro Şefi Halit Meşal’in Mescid-i Aksa’yı korumak için 3. intifadanın başlayabileceğini söylediğini ve uluslararası kamuoyundan İsrail’i Mekke Anlaşması’na saygı duymaya zorlamasını istediğini yazıyor.

 

 

Radikal Yahudi, Yafa’nın en eski camisini yakmaya yeltendi

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayınlanan El-Beyan gazetesinde bugün yer alan bir haberde, bir radikal Yahudi’nin Yafa kentinin en eski camilerinden Hasan Bey Camii’ni yakma girişiminde bulunduğunu fakat cemaatin olayı farketmesinin yangını önlediği bildiriliyor.

 

Haberde, Yafa’daki İslami Hareket sorumlusu Nevvar Dekke’nin İsrail polisini suçlayarak polisin saldırıları önlemek için hiç bir çaba göstermediğini söylediği, İsrail polisinin ise saldırganın deli olduğunu öne sürdüğü yazıyor.

 

Gazete, Nevvar Dekke’nin olayı şöyle anlattığını aktarıyor:

 

“Hasan Bey Camii’ni korumak için camiinin avlusunda yatan bir grup cemaat Perşembe günü sabah namazından önce duydukları bir sesle uyanmış ve camide 30 yaşlarında bir Yahudi’nin olduğunu farketmiş. Yahdui saldırgan, El-Aksa Müessesesi’nin camiye yerleştirdiği güvenlik kamerasını kırdıktan sonra elindeki plastik bidonda taşıdığı benzini yakmaya çalışmış. Saldırgan yakalandıktan sonra cemaate “Her şeyi itiraf edeceğim demiş ve eşiyle ailevi sorunlar yaşadığını ve dikkat çekmek için camiyi yakma girişiminde bulunduğunu söylemiş. Kamerayı neden kırdığı sorulduğunda ise, yakalanmamak için kırdığını söylemiş. Bu saldırganın Hasan Bey Camii’ni ikinci kez yakma girişimiymiş.”

 

 

Konferanslardan 40 milyon dolar topladı

 

Eş-Şarku’l-Evsat gazetesinin bugünkü sayısında yer alan bir habere göre, ABD eski başkanı Bill Clinton, son altı yılda verdiği konferanslardan 40 milyon dolar kazandı.

 

Haberde, geçen yılın Clinton açısından oldukça verimli geçtiği ve Clinton’ın konferanslardan 9 ila 10 milyon dolar arası para aldığı bildiriliyor.

 

Haberde ayrıca, Clinton’ın Beyaz Saray’dan ayrıldığında 12 milyon dolar borcu olduğu ve Clinton’ın, “Beyaz Saray’dan ayrılmadan tek bir kuruş dahi kazanmadım. Ben şimdi milyonerim ve Cumhuriyetçilerin Washington’daki gözde adamıyım” dediği yazıyor.

 

Gazete, ABD eski başkanının bir konferanstan yüzbin dolarlarla ifade edilen paralar aldığını söylüyor.

 

 

Karikatür... Karikatür... Karikatür...

 

 

 

Katar’da yayınlanan Er-Râye gazetesinden... Adam bardağı uzatarak “Çay doldur, Meryem” diyor. Çocuk ise “Ben kızın Meryem değilim, oğlun Salih’im” diyor.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?