İsrail, 48 Türk aktivisti Ben Gurion'a gönderdi

İsrail'in, limana çekilen gemideki bazı Türk vatandaşı aktivisti havaalanına gönderdiği iddia edildi.

İsrail, 48 Türk aktivisti Ben Gurion'a gönderdi


 Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye doğru yol alan yardım gemilerine düzenlediği ve can kaybıyla sonuçlanan operasyondan sonra, limana çekilen gemideki bazı Türk yolcuların havaalanına gönderildiği öne sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, Aşdod limanına gelen gemi yolcuları arasından işlemleri tamamlanıp Türkiye'ye gönderilmek üzere 48 kişinin Ben Gurion Havalimanına nakledildiği belirtildi.

Aşdod'daki merkezde İsrailli yetkililerin taleplerini kabul etmeyen 18 Türk'ün de, ülkenin güneyinde bulunan Ber Şeva'daki cezaevinde gözaltında tutuldukları iddia edildi.

Gemideki yolculardan bazılarının Türkiye'ye nakledileceği, bir kısmının da gözaltında olduğuna ilişkin bu iddialar, şu ana kadar resmen doğrulanmadı.

Öte yandan hastanelerde yaralı bulunan Türklerin sayısının da, Tel Haşomer'de yaralı bulunan 4 kişiyle birlikte 19'ye ulaştığı belirtiliyor. Yaralı Türklerin isimleri, aileleriyle henüz bağlantıya geçilmediği için açıklanmıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 09:22
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
semi
semi - 11 yıl Önce

bunu da o ismini hatirlayamadigim o filistin kampi gibi halledecekler... tum kampi insanlariyla beraber, buldozerlerle dumduz ettilerdi... ve iceriye 10 gun sanirim kimse giremedi... butun delilleri yok ettiler... yani dumduz ettikleri cesetler, yaralilar yok edildi... sonra musaade cikti ve izahatla .. onlar catismislar once bunlar da kendilerini mudafaa etmisler... simdi bizim insanlarimiz icin korkuyorum... gazeteciler icin de dogruyu soylemesinler diye susturmasinlar inshaAllah Yarabbi... ne zama Ulu Allahim ne zaman durduracaksin bunlari ... isyan asla etmiyorum... Yakub a.s gibi sana yanliz sana uzuntumu bildiriyorum...

banner39