banner39

İsrail artık pikniğe gider gibi savaş çıkaramaz

Lübnan'ı vurmanın kolay olmadığını belirten Nasrallah, "İsrail artık pikniğe gider gibi savaş çıkaramaz" açıklamasında bulundu.

Arşiv 24.03.2008, 18:39 24.03.2008, 19:13
İsrail artık pikniğe gider gibi savaş çıkaramaz


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'le Lübnan arasında yeni bir savaş çıkmasının, ABD'nin de İran'ı vurmasının kolay olmadığını bildirdi.

Suriye'de öldürülen Hizbullah komutanı İmad Mugniye'nin ölümünün 40. günü törenleri Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yapılıyor. Törende konuşan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'in Lübnan'a ya da Suriye'ye saldırmasının kolay olmadığını söyledi.

İsrail'in 2000 yılında Lübnan'dan çekildiğini ve 2006'daki savaşta da Hizbullah'ın zafer kazandığını ifade eden Nasrallah, "İsrail artık pikniğe gider gibi savaş çıkaramayacak. Çünkü Lübnan'ın gücü, direnişi, arzusu, eğitimi ve Hizbullah şehitlerinin kanı var" dedi. Nasrallah, aynı şekilde ABD'nin de İran'ı rahatça vuramayacağını savundu.

Beyrut'un güneyinde toplanan binlerce kişiye seslenen Nasrallah, İsrail'den Mugniye'nin intikamını alacaklarını da sözlerine ekledi. Hizbullah lideri, "Bu cinayetin cezasını verirken; yer, zaman ve şeklini biz belirleyeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?