banner39

İsrail askeri, Salah yerine bir Türk'ü öldürmüş

İsrail askerleri, Gazze'ye yardım götüren kafilede bulunan Şeyh Raid Salah'ın yerine yanlışlıkla bir Türk vatandaşını öldürmüş.

Arşiv 04.06.2010, 02:28 04.06.2010, 02:28
İsrail askeri, Salah yerine bir Türk'ü öldürmüş


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilere saldırısı sırasında kendisine benzeyen bir Türk'ün yanlışlıkla yerine öldürüldüğünü belirten İsrail'deki İslam Hareketi sorumlusu Şeyh Raid Salah, İsrail askerlerinin Türk'ü öldürdükten sonra telsizle komutanlarına "Salah'ın işini bitirdik" dediklerini söyledi.

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan gemilere saldırıdan sonra gözalt ına alının İslam Hareketi'nin kuzey şubesi sorumlusu Şeyh Raid Salah, serbest bırakıldı.

El Cezire televizyonu muhabirine İsrail'in "Mavi Marmara" gemisine düzenlediği saldırısıyla ilgili bilgi veren Şeyh Salah, "İsrail'den yardım gemilerine müdahale bekliyorduk, ancak bu düzeyde bir saldırı beklemiyorduk" dedi.

"İsrail'in Akdeniz'deki uluslararası sularda açıkça savaş suçu işlediğini" kaydeden Şeyh Salah, gemide kendisine benzeyen bir Türk'ün tek kurşunla vurularak şehit edildiğini söyledi.

İsrail askerlerinin asıl hedeflerinin kendisini öldürmek olduğunu belirten Şeyh Salah, "Bana benzeyen Türk kardeşimi şehit ettikten sonra İsrail askerleri telsizle komutanlarına 'Salah'ın işini bitirdik' dediklerini duydum" diye konuştu.

Şeyh Salah, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'e tüm tutukluların bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulunması sayesinde İsrail makamlarının kendisini de salıverdiğini söyledi.

Birçok Arap ülkesinin saldırıyı "cılız bir sesle kı namasını" eleştiren Şeyh Salah, ve Mısır ile Gazze sınırındaki Refah kapısının ge çici değil, daimi olarak açık tutulmasını istedi. 
 
 

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?