İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya girdi: 15 yaralı

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'da Cuma namazına gelen cemaate saldırdı, cami avlusunda çatışmalar çıktı.

Arşiv 05.03.2010, 13:57 05.03.2010, 15:58
İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya girdi: 15 yaralı

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mescid-i Aksa bir kez daha İsrail askerlerinin saldırısı altında. Cuma namazı için Mescid-i Aksa'ya gelen müslümanlara saldıran İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışmalar çıktı.

İsrail askerlerinin Aksa Camii'nin kapılarını zincirlerle kilitlediği, Filistinlilereplastik mermi, ses ve gaz bombaları ile saldırdığı bildirildi.

Sabah saatlerinde caminin elektirik tesisatının tahrip edildiği ve hoparlörlerin kullanılamadığı da haber ajanslarına yansıyan bilgiler arasında...

Mescid-i Aksa'daki cemaatten 15 kişinin saldırıda yaralandığı ve İsrail askerlerinin yaralıların tedavisine ve ambülansların girmesine izin vermediğini bildirdi. Çıkan çatışmalarda 5 İsrail askerinin de yaralandığı haber veriliyor.

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Talib Ebu Şaar, İsrail'in Mescid-i Aksa'da katliam işleyebileceği konusunda uyardı.

haber sürecek...

aksa-catisma.jpg

Yorumlar (2)
semi 14 yıl önce
Allahumma salli ala Muhammad wa ali Muhammad, Allahim, Sana havale ettik dusmanlarini, Senin Qahhaar Ismine...Mewlam ne eyler ne eylerse guzel eyler, Sana tewekkul ettik, Allahumma salli alaa Muhammad wa ali Muhammad
haberci 14 yıl önce
Bu duruma dur denmesi gerekli.Ya duvar yok olacak yada mescid-i Aksa( Allahtan başka ilah yoktur.)Ağlama duvarını ortaklarıyla birlikte başına geçirilmesini isteyen devletlere isteklerinin muhakkakki olacağı haberini verebilirim.Allahın şüphesis peygamberide(MUSA'ya)bunu haber vermiştir.Duvarın yıkılmasına yardım edeni hatırlasınlarki o duvarın altında ne hazinelerin yattığını Alahın kitabı olan Kuran'dan öğrenebilirler.Yoksa bu olay onların tamamen sonları olur.Kuranda Musa ümmetinin alemlerin en üstün makamındadır denir.Doğrudur.Çünkü Allahın izniyle biz hiçbir peygamberini birbirinden ayırmayız.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?