banner39

İsrail askerlerinden Filistinli çocuğa atık su işkencesi

İsrail askerlerinin Filistinli bir çocuğa zorla atık su içirdiği ortaya çıktı.

Arşiv 22.04.2010, 12:23 22.04.2010, 12:23
İsrail askerlerinden Filistinli çocuğa atık su işkencesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerleri Batı Şeria’nın El-Halil şehrine bağlı Beyt Ummer kasabasının girişinde tutukladıkları Filistinli bir çocuğu önce darp ettiler ardından da zorla atık su içirdiler.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre Sabri İbrahim İvad (15) adındaki Filistinli çocuk “Filistinli esirlerle dayanışma için yapılan etkinliğe katılmak için giderken kasabanın girişinde işgal askerleri beni durdurdu. Ellerimi arkaya bağlayıp askeri jeepin içine götürdüler ve aracın içinde beni dövdüler. Ardından Filistinli gençler kendilerine taş atarken beni kalkan olarak kullandılar. Tekrar beni araca getiren işgal askerleri atılan taşlarla ilgili olarak bana sorular sordular. Bunlara olumsuz cevap verince hep birden üzerime çullandılar. Her tarafıma tekme tokatla saldırdılar. Ağzımı zorla açtırıp içine çok pis kokan ve atık su olduğunu düşündüğüm bir sıvıyı boşalttılar. Kokusuna dayanamayıp istifra edince de beni dövmeye başladılar.” şeklinde konuştu.

Beyt Ummer kasabasını altı gündür kuşatma altında tutan İsrail askerleri, kasabanın giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutmakta, kurdukları askeri barikatlarla kasabanın içinde ve çevresinde vatandaşların hareketlerini engellemektedir.

 
 
 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?