banner39

İsrail Başbakanı Ankara'da

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak Ankara'ya geldi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrail Başbakanı Ankara'da

Başbakan olarak Türkiye'ye ilk ziyaretini yapan Olmert, Esenboğa Havaalanı'nda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Pinhas Avivi ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Konuk Başbakan havaalanında herhangi bir açıklama yapmazken, oteline doğru hareket etti.

Olmert'in, bu akşam kalacağı otelde Yahudi cemaati temsilcileriyle görüşmesi öngörülüyor.

Resmi temaslarına yarın Anıtkabir'i ziyaret ederek başlayacak olan Olmert, Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelecek.

Erdoğan'ın onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak olman Olmert, temaslarının ardından Ankara'dan ayrılacak.

İsrail Başbakanı Olmert, Ankara ziyareti öncesinde yaptığı bir açıklamada, Türkiye ziyaretine çok önem verdiğini ve Başbakan Erdoğan'ın, görüşlerine saygı duyduğu ve çok takdir ettiği bir lider olduğunu söylemişti.

Olmert açıklamasında, ilişkilerin siyasi, ekonomik ve enerji alanlarında daha ileri taşınmasını hedeflediklerini belirterek, ziyareti sırasında bu çerçevedeki somut projeleri görüşeceklerini ifade etmişti.

Olmert'in temaslarında Türkiye-İsrail ikili ilişkilerinin yanı sıra İsrail-Filistin sorunu, Filistin'deki iç gelişmeler, Lübnan, Irak ve İran'ın nükleer enerji çalışmaları gibi bölgesel sorunların da ele alınması bekleniyor

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?