banner39

İsrail bayraklarıyla İslam'a karşı Pax Europa

Pax Europa grubu Almanya'da camilerin açık kapı gününü İsrail bayraklarıyla protesto etti.

Arşiv 05.10.2009, 14:48 07.10.2009, 13:58
İsrail bayraklarıyla İslam'a karşı Pax Europa


Mücahid Yıldız-Almanya / Dünya Bülteni

Almanya'daki camiilerin açık kapı günü tertip ettiği 3 Ekim Cumartesi günü, İslam'a ve Müslümanlara karşı bir gösteri düzenleyen Pax Europa'nın toplantısına sadece 200 kişi katıldı.

'Hristiyan-Yahudi ülkesini İslam'ın yayılmasına karşı koruma adına Berlin'de Gedaechtnis Kilisesi önünde toplanan bir grup, kendilerine ırkçı denilmemesi için İsrail bayraklarına sarılarak geldiklerini söylediler.

Pax Europa'nın bu toplantısına tepki olarak Berlin'de 300'den fazla kişi de bir karşı gösteri yaptı. Birçok sivil kuruluşun, siyasi çevrelerin ve kilise temsilcilerinin katıldığı karşı gösteride konuşan yahudi kuruluş 'Adil barışın olduğu bir Ortadoğu için Yahudilerin sesi' temsilcisi Iris Hefets, Pax Europa'nın bir azınlığı toplumun dışına atmak için yahudileri kullanmaya çalıştığını söyledi. Pax Europa karşıtları 'Nazis raus' naziler dışarı sloganlarıyla ırkçı gösteriye tepkilerini gösterdiler.

banner53
Yorumlar (3)
x@y.un 12 yıl önce
Bütün yalan
PAX 12 yıl önce
This is a big lie and defamation. The picture is from May, 2009 and on no account deals something with the abovementioned event. I hope Pax Europe a complaint will exert against the newspaper.
mertbasoglu@hotmail.de 12 yıl önce
Where is the lie ? They dont wrote that the foto is from this demonstration. They wrote also that the rassist wear Israel flags. ... What they write was like that, and the foto is only instulation.

Yalan nerde? Yazi dogrusu anlatiyor. Fotograf baska bir meseli, irkcilik göstermek istediler herhalde, ve pek mantikli olmadi. Ama yazi dogru.
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?