banner15

İsrail Biri Çocuk 4 Filistinliyi öldürdü

İsrail savaş uçakların Gazze'de İslami Cihad üyelerinin ailelerinin bulunduğu bir araca füze attı. Saldırıda bir 8 yaşında çocuk 3 kişi öldü. Yaralanan 8 kişiden de çoğunun çocuklar olduğu kaydedildi.

İsrail Biri Çocuk 4 Filistinliyi öldürdü

Bir İsrail uçağının, Gazze kentinde İslami Cihad üyelerinin içinde bulunduğu bir araca füze attığı bildirildi. Filistinli sağlık görevlileri ve görgü tanıkları, saldırıda 4 Filistinlinin öldüğünü, 8'inin yaralandığını söylediler. Sağlık görevlileri, ölenlerden 3'ünün cihad üyesi, diğerinin 8 yaşında bir çocuk olduğunu, yaralıların çoğunun da çocuklar olduğunu belirttiler. Ölenlerden birinin İslami Cihad'ın bölge komutanı olabileceği kaydedildi. Secaiye semtinde meydana gelen olayda ölenlerden 2'sinin adlarının Muhammed Sukkar ve Eşref Ebu Şellif olduğu bildirildi.
  
Bu arada, cesetlerin kaldırıldığı Gazze kentindeki Şifa Hastanesi'nin önünde öfkeli bir kalabalığın toplandığı bildirildi. İsrail ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada da, bir araca füze atıldığı teyit edildi. Gazze kentinde bir araçta meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre bir kişinin öldüğü; araçtaki bir diğer kişi ile 3 yayanın yaralandığı bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48