İsrail boks şampiyonu Muhammed, isme takıldı

ABD İsrail Büyükelçiliği, İsrail ağır sıklet boks şampiyonu Filistinli boksöre 'Muhammed' ismini taşıdığı için vize vermedi.

İsrail boks şampiyonu Muhammed, isme takıldı

Asım Sancaktar / Dünya Bülteni

26 yaşındaki Filistinli boksör Muhammed Seba, Yeşil Hat içindeki Mecdi'l-Kerum köyünde yaşıyor. Küçük yaşlarda boksa başlayan Muhammed, 12 yıldır İsrail ağır sıklet boks şampiyonu unvanını elinde bulunduruyor.

En büyük hayali boksta dünya şampiyonluğuna ulaşmak olan Filistinli boksör, bu hayalini gerçekleştirebilmek için Amerika'nın Chicago kentinde düzenlenecek Dünya Boks Şampiyonası'na katılmak isteğiyle Amerikan Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulundu.

Muhammed, beş kişiden oluşan İsrail milli takımıyla birlikte büyükelçiliğe vize başvurusu yaptı. Fakat Tel Aviv'deki Amerikan Büyükelçiliği, İsrailli diğer dört boksörün başvurusunu kabul ederken, Arap asıllı boksörün Amerika'ya girişine kesinlikle izin veremeyeceklerini bildirdi.

Londra'da yayınlanan El-Kuds El-Arabi gazetesinin haberine göre, Amerikan Büyükelçiliği, Filistin asıllı boksöre vize verilmesine isminin Muhammed olmasını gerekçe gösterdi.

Amerikan Büyükelçiliği yetkilileri ayrıca, Muhammed'in Chicago'da bulunması sırasında terör eylemi olabileceğini öne sürdü.

Vize başvurusu kabul edilemeyen Filistinli boksör Muhammed ise Dünya Boks Şampiyonası'na katılamayacak olmanın üzüntüsüne ek olarak kendisini Amerikan Büyükelçiliği tarafından aşağılanmış olarak hissettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2007, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan uçmaz
hasan uçmaz - 11 yıl Önce

şerefsizlik tek kelimeyle

mustafa duman
mustafa duman - 11 yıl Önce

filistin mücadelesi diye geveleyenler, israilde çalışıp maaş alanlar, sirail vatandaşı arap milletvekiller, adı muhammed ama israilli boksör, cep telefon oparatörleri bile israilli olan bir halk. başlarında da bu mazlumiyeti sömüren şerefsizle. herşey uzaktan göründüğü gibi değil.

bir dost
bir dost - 11 yıl Önce

vay be Muhammet isminden bu kadar korkuyorlar..

tanergocgen
tanergocgen - 11 yıl Önce

GERÇEK ŞUKİ AYETTE BİLDİRİLDİGİ GİBİ ONLARIN YÜZÜNÜZE GÜLÜMSEMENİZE BAKMAYIN (onların kalbinde sizlere karşı olan hasetliklerini göremezsiniz) BU YÜZDENKİ FAZLA İÇLİ DIŞLI OLAMAYIN BUYURULUYOR BİZİMKİLER İSE ONLARIN SÖZÜNDEN NERDEYSE ÇIKMIYOR ALLA c.c yardım ede bizlere

banner33

banner37