banner39

İsrail bombaları yine sivilleri vurdu

Gazze kentinde, Filistin televizyonu için çalışan bir fotomuhabiri, annesi ve eşi ile birlikte hayatını kaybetti

Arşiv 09.01.2009, 10:14 09.01.2009, 10:14
İsrail bombaları yine sivilleri vurdu

Gazze kentinde, Filistin televizyonu için çalışan bir fotomuhabiri, annesi ve eşi ile birlikte hayatını kaybetti. Bombardımanlar sırasında, Ukraynalı bir kadın ile 1,5 yaşındaki oğlunun da öldüğü bildirildi.

Filistinli kaynakların verdiği bilgiye göre, gazetecinin Gazze'nin Tel El Hava mahallesindeki evi bombardımanlarda isabet aldı, İhab Vahidi adlı fotomuhabiri, annesi ve eşi ile birlikte hayatını kaybetti.

Bombardımanlar sırasında, Ukraynalı bir kadın ile 1,5 yaşındaki oğlunun da öldüğü bildirildi.

Gazze Sağlık Bakanlığında görevli doktor Muaiye Hasaneyn, yaklaşık 2 haftayı bulan saldırılarda ölen ilk yabancı olan Ukraynalı kadının kimliğini Olvera El-Jaru olarak açıklarken, El Jaru'nun, Ukrayna'da eğitim gördükten sonra Gazze'ye dönen Filistinli bir doktorla evli olduğunu söyledi.

Ukraynalı kadının, Gazze'nin İsrail sınırındaki mahallesi Secaiye'deki evinin tank ateşine maruz kaldığı belirtilirken, kızının da saldırıda ağır yaralanarak yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı, bir diğer küçük çocuğunun ise hafif yaralandığı öğrenildi.

Bu arada, Filistin hastane kaynakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda yer alan Karara'ya Kissufim noktasından giren İsrail tanklarının ateşinde 3 Filistinlinin daha öldüğünü bildirdi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?