banner39

İsrail devletinin insanlık suçları belgelenecek

Arap Adalet Konseyi, İsrail devletinin Filistinlilere yönelik işlediği suçları belgeleyecek altı kişilik bir komite kurulmasına karar verildi.

Arşiv 27.05.2008, 17:15 27.05.2008, 17:15
İsrail devletinin insanlık suçları belgelenecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Arap Adalet Konseyi Yönetim Bürosu İsrail devletinin Filistin halkına uyguladığı soykırımları, insani ve savaş suçlarını belgelemek için bir komite kurulmasına karar verdi.

Kuna haber ajansının bildirdiğine göre, Arap Birliği merkezinde toplanan Büro üyeleri Filistin Adalet Bakanı Ali Khashana başkanlığında altı kişiden meydana gelen komitenin kurulmasını kabul etti.

Komitenin görevlerini yerine getirmesi için bir çalışma planı olacağını söyleyen Ali Khashana, çalışmalarının engellerle karşılacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Toplantıda kendi adına konuşan Suudi Arabistan Adalet Bakanı Abdullah Al Şeyh, bir sonraki bakanlar toplantısında tartışılacak konuları ele aldıklarını kaydetti. Tartışılacak konular arasında Arap terörizm karşıtı anlaşmasının uygulanması hakkındaki izlenecek mekanızma da var.

Arab Birliği merkezinde yapılan Büro toplantısında para aklama ve terörizme mali destekle mücadele, Arap-uluslararası terörizme karşı işbirliğinin artırılması, yolsuzluğa karşı tedbirler, çocuk haklarının yeniden düzenlenmesi gibi konular tartışıldı.

banner53
Yorumlar (1)
esma babaoğlu 13 yıl önce
geç bile kalındı. şimdiye kadar neredeydiler.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?