banner39

İsrail dünyada reklamlarla işgalleri gizliyor / FOTO

İsrail, Müslümanlara ait mukaddes yerleri, özellikle Mescid-i Aksa'yı turizm reklamlarında kullanıyor.

Arşiv 15.04.2010, 09:50 15.04.2010, 16:55
İsrail dünyada reklamlarla işgalleri gizliyor / FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiliz The Guardian gazetesi, işgal altındaki Filistin topraklarına düzenlediği seyahat turlarının reklamını yapan bir İsrailli turizm şirketinin ilanlarında Mescidi Aksa’nın içindeki Kubbetu’s-Sahra Mescidi ve El-Kıbli Mescidi’nin resimlerini kullanarak onları Yahudilere ait tarihi eserler gibi gösterdiğini yazdı.

israil2.jpg

The Guardian’ın dünkü sayısında İngiliz yönetiminin İngiltere’deki seyahat acentesinin Kubbetu’s-Sahra ve El-Kıbli Mescidi gibi mekanları Yahudilere ait tarihi eserler gibi gösteren reklam kampanyasını müşterileri aldatıcı nitelikte olduğu için devam ettirmesine izin vermediği belirtildi.

tanitim.jpg

Öte yandan İngiliz Radyo ve Televizyon Kurumu, resmi yetkililerin ilanların yasaklanmasını kararlaştırdığını ve İsrail seyahat acentesinden “yanlış izlenimlere yol açma girişiminde bulunmamasını” istediğini bildirdi.

mescid.20100415095009.jpg

Geçtiğimiz günlerde bir Rus seyahat şirketi de 1948’te işgal edilen Filistin topraklarına ve Kudüs kentine düzenlediği turların tanıtım kampanyasında Kubbetu’s-Sahra’nın yanında Rusça “İsrail’de ruhunu dinlendir” yazan afişler kullanmıştı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?