banner39

İsrail Filistin'e Saldırıya Hazırlanıyor

Haaretz gazetesi, "İsrail Başbakanı Şaron, geniş çaplı saldırıları onayladı" dedi. İsrail, nokta vuruşlarına yeniden başlıyor. İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırırken, İsrail askerleri Cenin'e girdi. İsrail ordusu İslami Cihad'a karşı ge

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrail Filistin'e Saldırıya Hazırlanıyor


İsrail'de yayınlanan Haaretz gazetesi, Başbakan Ariel Şaron'un, Filistin topraklarında geniş çaplı saldırılara onay verdiğini duyurdu. Gazetenin haberinde, Şaron'un ''Hem Gazze Şeridi hem de Batı Şeria'nın kuzeyinde geniş ölçekli operasyonlar düzenlenmesi için askeri yetki verdiği'' belirtilirken, bu saldırıların birkaç gün süreceği kaydedildi. Bu arada, İsrail askeri radyosu, ordunun, dünkü intihar saldırısının ardından Filistinlilere karşı hedef seçerek nokta vuruşu operasyonlarına yeniden başlayacağını bildirdi. İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz'ın, nokta vuruşu saldırılarının yeniden başlatılması için yeşil ışık yaktığını bildiren İsrail askeri radyosu, bu saldırılarda özellikle son intihar saldırısını üstlenen İslami Cihat yöneticilerinin hedefleneceğini duyurdu. Askeri radyoya göre, İsrail ordusu ayrıca Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ne geçiş noktalarını kapayarak ablukayı artıracak. İsrail uçaklarının da Gazze Şeridi üzerindeki uçuş sayısı çoğaltacağı bildirildi.

İsrail ordusu İslami Cihad'a karşı saldırıya hazırlanıyor 
 
İsrail ordusu İslami Cihad'a karşı geniş çaplı bir saldırıya hazırlanıyor. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada hedef olarak islami örgütün ele alındığı belirtildi. İsrail Dışişleri Bakanı sözcüsü Mark Regev, Ariel Sharon ve Savunma Bakanı Shaul Mofaz 'ın dün gece yarısı hedef olarak islami örgütü belirlediğini açıkladı. İsrail ordusunun İslami Cihad'a karşı geniş çaplı bir saldırıya hazırlandığını söyleyen sözcü, saldırını tarihi hakkında bilgi vermedi.

Gazze'ye hava saldırısı

İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye hava saldırısı düzenlediği belirtildi. Saldırıda kimsenin ölmediği vurgulandı. Öte yandan, İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın Cenin kentine girdiği ve İslami Cihad örgütünün yerel lideri Abdül Halim İzzedin'in evini kuşattığı bildirildi. Apache helikopterlerinin desteğinde yaklaşık 35 askeri cipin, bugün öğlen Cenin'e girdiği kaydedildi. Askerlerin, İzzedin'in evinin çevresinde mevzilendiği sırada silah seslerinin duyulduğu belirtildi.
 

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?