banner15

İsrail Gazze saldırısına hazırlanıyor

Çeyrek asırlık işgalini sona erdirerek 2005'te Gazze'den çekilen İsrail'in, bu bölgeye yeniden saldırmaya hazırlandığı iddia edildi.

İsrail Gazze saldırısına hazırlanıyor

İsrail'de yayınlanan Haaretz gazetesi, Filistin'de Hamas ve El Fetih arasındaki çatışmaların, İsrail'e yönelik yeni saldırıları tetikleyebileceğinden endişe eden İsrail yönetiminin, Gazze'ye saldırmaya hazırlandığını yazdı.

İsrail, son olarak geçtiğimiz yaz kaçırılan askerinin peşinden Gazze'ye girmiş ve yüzlerce masum sivil Filistinliyi öldürmüştü.

Haaretz gazetesi, askeri yetkililere dayandırdığı haberinde Gazze'ye saldırının hemen gerçekleşecek bir plan olmadığını; ancak şiddetin artması halinde uygulanacak bir acil durum planının parçası olduğunu kaydetti.

Filistin'de Devlet Başkanı ve El Fetih lideri Mahmud Abbas'ın ve Başbakan İsmail Haniye'nin ateşkes çağrılarına rağmen taraflar arasında 3-4 gündür yaşanan çatışmalarda 80 kişi hayatını kaybetmişti.

Gazete yer alan iddialar hakkında soruları yanıtlayan İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden Aharon Abramovitch de çok zor bir durumdan geçtiklerinden şüpheleri olmadığını söyledi. Gazze'deki çatışmaları yakından takip ettiklerini belirten Abramovitch, Gazze'ye silah kaçakçılığından da endişeli olduklarını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35