banner39

İsrail, Gazze'de operasyondan söz etti

İsrail Savunma Bakanı Barak, ateşkese rağmen Gazze'de operasyon düzenlenebileceğini söyledi.

Arşiv 05.08.2008, 20:38 06.08.2008, 09:43
İsrail, Gazze'de operasyondan söz etti

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Gazze Şeridi'nde güvenlik durumunun giderek kötüleştiğini, Hamas ile devam eden ateşkese rağmen operasyon düzenlenebileceğini söyledi.

Ordu radyosunun haberine göre Barak, İşçi Partisi'nin bir toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze'den yeniden günlük roket saldırıları başlamadan, vatandaşlarının güvenliği için gerekli önlemlerin sıkılaştırılmasını istedi ve Gazze'ye de operasyonların yeniden başlayabileceği mesajını verdi.

Barak, Hazine ve Bayındırlık bakanlıklarını Gazze sınırındaki güney bölgelerinin güvenliği için daha fazla çalışmaya çağırdı ve "Önümüzde birçok zorluk var. Gazze'deki Hamas bunlardan sadece biri. Hepsinden önce bir ateşkes sağladık. Ancak daha büyük işlere ihtiyacımız var ve bunlar sadece Savunma Bakanlığının işi değil" dedi.

HAMAS: SEÇİM PROPAGANDASI

Bu arada, Barak'ın sözlerini değerlendiren Hamas sözcülerinden Fevzi Barhum, "Gazze'ye geniş çaplı bir operasyon yapılabileceği" yolundaki sözleri "aptalca" ve "siyonist hükümetin direniş karşısında iflası" olarak nitelendirdi.

Barhum, yazılı açıklamasında, "siyonistlerin askeri ve siyasi kurumları arasında bölünmüşlüğün su yüzüne çıktığı şu günlerde, Barak'ın bu sözlerinin kendisi ve partisinin seçim propagandasından öte bir şey ifade etmediğini" belirtti ve "Böylece aptalca yapılacak bir eylemin bedelini, siyonist işgal hükümetiyle siyonist askerler ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Şiddet ve terör işgal güçlerine güven ve huzur sağlamayacaktır" dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?