banner15

İsrail Güney Lübnan'ı Vurdu

İsrail, Lübnan'ın güneyinden Filistinli direnişçilere ait bir eğitim kampını vurdu. Gazze'de Filistinli direnişçi grupların önderleriyle görüşen Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas, İsrail'e yönelik saldırıların durdurulmasını istedi.

İsrail Güney Lübnan'ı Vurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail savaş uçaklarının Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki bir gerilla üssünü bombaladığı bildirildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, saldırının, Filistin'in Kurtuluşu Halk Cephesi (FKHC) adlı örgütün eğitim kamplarını hedef aldığı belirtildi. Saldırının İsrail halkına yönelik füze saldırılarına karşılık olarak yapıldığının vurgulandığı açıklamada, İsrail ordusunun çok ciddi olarak nitelediği bu saldırılardan Lübnan'ı sorumlu tuttuğu kaydedildi. Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının Beyrut'un 7 kilometre güneyindeki Nami bölgesindeki FKHC-GC gerilla üssünün üstünde uçtuğunu gördüklerini iki patlama sesi duyduklarını belirttiler. Diğer görgü tanıklarıysa uçaklardan 2 füze fırlatıldığını ve yerden beyaz dumanlar yükseldiğini gördüklerini kaydettiler. Saldırıda can kaybı meydana gelip gelmediğine ilişkin henüz bir açıklamada bulunulmadı.

Abbas: İsrail'e Saldırılar Durdurulsun

Gazze'de Filistinli direnişçi grupların önderleriyle görüşen Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas, İsrail'e yönelik saldırıların durdurulmasını istedi. İsrail Güney Lübnan'daki bir kampı vurdu. Gelecek ayki genel seçimler için son hazırlıkları yapan Abbas, Gazze'de çeşitli örgüt liderleri ile bir araya geldi.  Mahmud Abbas son dönemde artan saldırılara derhal son vermeye çalışırken, direniş gruplarından sene sonunda süresi dolacak ateşkes anlaşmasının yenilenmesi için de söz almak istiyor. Görüşme ardından Filistinli Başmüzakereci Saeb Erekat, İsrail'le mevcut ateşkesin son derece önemli olduğunu söyledi.

İsrail saldırıları sürüyor

İsrail ordusu, gece boyunca Filistin topraklarına yönelik hava saldırıları düzenledi. Gece yarısından hemen sonra başlayan ve bu sabah tan vaktine kadar süren saldırılarda militanlar tarafından kullanılan yollar hedef alındı. Filistinli güvenlik kaynakları, saldırıların Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Beyt Lahiya bölgeleri civarındaki ve İsrail'in güney sınırına yakın yolları hedef aldığını belirtti. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48