banner15

İsrail güvenliği Ankara'da

İsrail Emniyet Genel Müdürü ile İsrail Sınır Muhafızları Komutanı, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş'ın resmi davetlisi olarak bugün Ankara'ya gelecek.

İsrail güvenliği Ankara'da

Milliyet'in aldığı bilgiye göre, Moşe Karadi, Türkiye ile İsrail emniyet genel müdürlükleri arasındaki Ortak Güvenlik Komitesi toplantıları kapsamında 4 günlük gezi için Türkiye'ye gelecek.

Karadi, Emniyet Genel Müdür Vekili Altıntaş'ın başkanlığındaki Türk heyeti ile heyetlerarası görüşmeler yapacak. Görüşmelere, İsrail tarafından Karadi'nin yanı sıra İsrail Sınır Muhafızları Komutanı General Hüseyin Fares, Türk tarafından ise Dışilişkiler Dairesi Başkanı Recep Gültekin, İstihbarat Başkanı Ramazan Akyürek, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Ahmet Pek ve Yabancılar Dairesi Başkanı Mehmet Terzioğlu katılacak.

Görüşmelerde, özellikle terör ve kaçakçılık olaylarıyla ilgili genel değerlendirme yapılacağı bildirildi. Programının ikinci gününde Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Mehmet Çavdaroğlu ile görüşecek olan Karadi, EGM'nin Or-An semtindeki İstihbarat Dairesi Başkanlığı'na gidecek. Burada, Karadi'ye özellikle radikal dinci terör örgütlerinin faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapılacağı öğrenildi. Karadi, Ankara'dan 2 günlük gezi için İstanbul'a geçecek. Karadi'nin İstanbul'da Musevi cemaatinin önde gelen isimleriyle görüşme yapacağı öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35