banner39

İsrail, Hizbullah'ı tehdit etti

İsrail Savunma Bakanı Ehuh Barak, Lübnan'daki Hizbullah'a "bizimle silahlı çatışmaya girmekten kaçının" dedi.

Arşiv 01.04.2008, 13:42 01.04.2008, 16:45
İsrail, Hizbullah'ı tehdit etti

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Hizbullah'a İsrail ile silahlı çatışmadan kaçınması tavsiyesinde bulundu.

Barak, İsrail devlet radyosuna yaptığı açıklamada, "İsrail ordusunun askerleri, Lübnan ile sınırın öteki tarafında olan bitenleri gözlüyor. Hiç kimsenin, bölgedeki hangi ülkenin en güçlü ülke olduğunu İsrail ile test etmesini tavsiye etmem" dedi.

İsrail-Lübnan sınırında teftişlerde bulunan Barak'ın, parlamentonun savunma ve dış ilişkiler komisyonunda basına kapalı olarak yaptığı açıklamada ise, Hizbullah'ın İran'ın yardımıyla silahlanmaya devam ettiğini öne sürdüğü kaydedildi.

Barak'ın komisyondaki konuşmasında, Hizbullah'ın 2006 yazında Lübnan'daki İsrail-Hizbullah savaşından ders aldığını, bu yüzden de provokasyonlardan kaçındığını söylediği belirtildi.

Lübnan'daki İsrail-Hizbullah savaşında, çoğu sivil 1200 kadar Lübnanlı ölmüştü. İsrail ise çoğu asker 160 kadar kayıp vermişti.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Hizbullah 15 yıl önce
gördük lübnanda nasıl kaçtığınızı gördük ve senin bu tehdidinde de çok korktuk.(aman ha dediğinden korkun :)) az kaldı bunlar senin ve israilin son çırpınışları sonunuz yakın ve galip gelecek yegane güç Hizbullahtır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?