banner15

İsrail, İHH'lı Şahin'in gözaltı süresini uzattı

İsrail hukuka aykırı keyfi uygulamalarından Filistinliler gibi Şahin de nasibini aldı.

İsrail, İHH'lı Şahin'in gözaltı süresini uzattı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde gözaltına alınan İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin, 10 gündür nezarethanede tutuluyor. Dün mahkemeye çıkarılan Şahin’in duruşması bir hafta sonraya ertelendi.

İHH’dan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada 'Vakfımız personeli İzzet Şahin, Filistin’de yürüttüğümüz proje ve faaliyetlerin tetkik, denetim ve çeşitli işlemlerini gerçekleştirmek üzere 28 Kasım 2009 tarihinde görevli olarak Batı Şeria’ya gitmiştir. Şahin, 27 Nisan 2010 tarihinde Beytlahim kontrol noktasından geçmek isterken İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştır.

İzzet Şahin’in 6 Mayıs 2010 Perşembe günü yapılan duruşmasında zaten 8 günü geçen gözaltı süresi bir hafta daha uzatılmıştır. Kötü muamele, adil olmayan yargılama, haksız yere tutulma vb. temel insan haklarını hiçe sayan bu uygulamanın son bulması için gerekli tüm girişimler yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Numan Kurtulmuş’tan İHH’ya destek ziyareti

Bu arada Şahin’in gözaltı süresi sürekli uzatılırken Türkiye’den İsrail’in tutumuna tepkiler yükseliyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, bugün saat 12.15’te İHH’yı Fatih’teki genel merkezinde ziyaret ederek, konuyla ilgili bir basın açıklaması yapacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşları da İsrail’i protesto için basın açıklamaları yapacak.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 13:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35