banner39

İsrail, İHH'yı wikipedia üzerinden karalıyor

İsrail İHH'nın filosuna saldırmasının ardından şimdi de kurumu wikipedia üzerinden karalamaya başladı.

Arşiv 02.06.2010, 13:41 02.06.2010, 13:47
İsrail, İHH'yı wikipedia üzerinden karalıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze’ye giden yardım gemilerine barbarca saldıran İsrail kanlı eyleminin ardından kendini haklı çıkartmak için türlü yolları deniyor. Gemide silah olduğu yönündeki yalan beyanatların ardından şimdi de yandaşı medya kurumları üzerinden ve internet üzerinden yardım organizatörlerinden İHH İnsani Yardım Vakfını karalamaya çalışıyor.

İHH’nın EL Kaide ile  ilişkisi olduğunu vurgulayan İsrail, kurumun websitesini çökerterek dışarı bilgi aktarmasının da önüne geçmeye çalışıyor.

Wikipedya’daki “İHH İnsani Yardım Vakfı” maddesini bile değiştirerek kurumun terrörist olduğu propagandasını yürütüyor. Özellikle yabancı dildeki forum sitelerinde ve bloglarda da bu yönde iddialar gündeme getirerek kurum karalanmaya çalışılıyor. Kurumun tescillenmiş adındaki İnsan Hak ve Hürriyetleri –IHH- kısaltması bile çarptırılarak Islamic Humanitarian Help olarak beyan ediliyor. İsrail medyası IHH’yı karalayarak ve kurumun çalışmalarını çarpıtarak yapmış olduğu kanlı eylemi haklı çıkartmaya çalışıyor.

İsrailli kullanıcılar wikipedia'ya 'However, several newspapers and terrorism research institutions have the organization with Al-Qaeda and global jihad networks' (Birçok gazetede ve terör araştırma merkezleri kurumun El Kaide ile bağlantı kurduğu belirtiyorlar) ifadelerini girerek kendilerince İHH ile el Kaide arasında bir bağma kurmaya çalıştılar.

İHH'ya yönelik karalama kampanyasında İsrail istihbaratı verilerine dayanarak 'According to the Israeli Intelligence and Terrorism Information Center, the IHH is affiliated with Hamas and the Union of the Good, an Islamic umbrella affiliated with the Muslim Brotherhood.  Mark Sofer, the Israeli Ambassador to India told The Economic Times that the IHH is "a jihadist organisation with close ties to Al-Queda.' / İsrail Elçisi Mark Sofer'in iddialarına yer verilerek el Kaide ile İHH'nın yakın ilişkisi olduğu iddia ediliyor)  ifadeleriyle İHH'ya karşı kara propaganda çalışmalarını yürütüyorlar.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?