banner39

İsrail ile Hamas arasında ilk takas gerçekleşiyor

İsrail ile Hamas'ın Almanlar aracığında yapılan dolaylı görüşmelerde 20 Filistinli kadın mahkumun bırakılması bekleniyor.

Arşiv 30.09.2009, 14:35 30.09.2009, 17:04
İsrail ile Hamas arasında ilk takas gerçekleşiyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail, cezaevlerindeki 20 Filistinli kadın tutukluyu serbest bırakması karşılığında, kaçırıldığı 2006 yılı haziran ayından bu yana Gazze'de tutulan İsrailli asker Gilad Şalit'in görüntülerini alacak.

Bu sabah toplanan İsrail güvenlik kabinesi, video görüntülerinin karşılığında İsrail cezaevlerinde bulunan 20 Filistinli kadın tutuklunun salıverilmesini onayladı.

Filistinli kadın tutukluların serbest bırakılması ve karşılığında video görüntülerinin teslimi cuma günü olacak. Serbest bırakılacakların isimleri ise bugün açıklanacak ve İsrail Cezaevi İdaresi'nin internet sitesinde yayımlanacak.

İsrail Kanal 10 televizyonunun haberine göre, bu konudaki değiş tokuş önerisi, bir süredir İsrail ile Hamas arasında Mısır'ın yanı sıra arabuluculuk çalışmalarına aktif olarak katılan Alman arabuluculardan geldi

 

 

 

 

 

 

banner53
Yorumlar (1)
*ebuducane* 12 yıl önce
Roller değişti isimler değişti değerler değeişti yaşantılar değişti sınırlar değişti yinemi izzet şeref ALLAH TA RESULUNDE VE MÜMİNLERDE iken şimdi sadece ALLAHTA VE RESULUNDE KALDI müminlerin?(ki ismi mümin olan ameli olmayan ki olsa idi şeref olurdi şereften taviz vermezlerdi)bir değeri kalmadı izzetsizler ve şerefsizler ki Kurani kerim de ayetin tabiri ile izzet ALLAHTA VE RESULUDE müminlerde ise İNAMYAIP MÜMİNLER SAFINDA OLMAYANLARDA İZZET OLMAYINCA İZZETSİZ VE ŞEREF OLMAYINCA ŞEREFSİZ OLURLAR.Şimdi müminlerin izzetini kıskanan zihniyetin kendi gibi düşünen birine verdiği değer ile güya mümin olduğunu iddia eden?lerin müminlere verdiği değer yürek burkuyor.????Ya Rabbi bizi izzetli kıldığın akide üzerinde sabit kıl..nefsimize zor gelsede......
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?