banner15

İsrail, İsmail Heniyye’ye Suikast Düzenleyebilir

Şeyh Ahmed Yasin’in öldürülmesinden sorumlu tutulan İsrail İç İstihbarat Servisi’nin Eski Başkanı Avi Dichter, Filistin’in müstakbel başbakanı İsmail Heniyye’nin İsrail için meşru bir hedef olduğunu söyledi.

İsrail, İsmail Heniyye’ye Suikast Düzenleyebilir

Dünya Bülteni/Mustafa Eğilli

İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet'in Eski Başkanı Avi Dichter, İsrail’de yayınlanan Yedioth Ahranoth gazetesine verdiği demeçte, Hamas’ın İsrail’e yönelik herhangi bir saldırısına mukabil, İsmail Heniyye’nin hedef alınabileceğini söyledi. Şaron’un yeni kurduğu Kadima partisinin önde gelen üyelerinden olan Dichter, İsmail Heniyye’nin başbakan olmasının kendisine hiçbir dokunmazlık kazandırmayacağını ve İsrail saldırıları için meşru bir hedef olacağını öne sürdü.

Önümüzdeki ay yapılacak genel seçimlerde Kadima partisinin kazanması durumunda güvenlik birimlerinin başına getirilmesi düşünülen Avi Dichter, Yedioth Ahranoth gazetesinde bugün yayınlanan mülakatında, İsmail Heniyye’nin terörist olduğunu ve başbakan seçilmesi durumunda da yine terörist kalacağını öne sürerek, “Başbakan olması Heniyye’ye dokunmazlık sağlamaz” şeklinde açıklamada bulundu.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın kurucu lideri Şeyh Ahmed Yasin ile Hamas’ın önde gelen liderlerinden Prof. Dr. Abdulaziz Rantisi’nin suikast sonucu öldürülmelerinden sorumlu tutulan dönemin Şit Bet Başkanı Avi Dichter, “Hamas, İsrail’e bir saldırı düzenlerse misilleme yapacak olan İsrail’in meşru hedeflerinden bir de İsmail Heniyye olacaktır. Zira hiçbir Hamas militanı üstlerinin bilgisi olmadan İsrail’e saldırı düzenlemez.” diyerek Hamas liderlerini açık bir dille tehdit etti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48