İsrail kabinesinde Gazze isyanı başladı

Netanyahu, Sosyal Güvenlik Bakanı Yitzak Herzog'dan beklemediği bir tepki aldı. Herzog, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını istedi

İsrail kabinesinde Gazze isyanı başladı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Geçen Pazartesi günü İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı operasyon ve gelişmeler konusunda dün toplanan İsrail bakanlar kurulu toplantısında İşçi Partisi'nden Sosyal Güvenlik Bakanı Yitzak Herzog, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırma zamanının geldiğini söyledi.

Sosyal Güvenlik Bakanı Herzog, İsrail'in Gazze yardım filosuna yönelik tavrından dolayı dünya çapında yükselen eleştirilere duyarsız kalamayacağını, bundan sonra hem ablukayı kaldırmaları, hem de Gazze'ye silah kaçakçılığını önleme yollarını bulmaları gerektiğini belirtti. Herzog, "Gazze halkının yaşamını kolaylaştırmak, ablukayı kaldırmak için yaratıcı, doğru çözümler bulmaya çalışmalıyız" dedi.

Aynı toplantıda Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Likud Partisi'nden Maliye Bakanı Yuval Steinitz ise Türkiye'yle kötüleşen ilişkilere atıfta bulunarak, "Durumu büyük bir endişeyle takip ediyorum" dedi. Dışişleri Bakanı Avignor Lieberman ise bir söyleşide, "Türkler Osmanlı İmparatorluğu'nu yeniden tesis etmek ve laik mirası tümüyle gömmek istiyorlar" dedi ve ilişkilerde yaşanan krizin Türkiye'deki "iç sürecin" bir sonucu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 09:25
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN DUMAN
HAKAN DUMAN - 11 yıl Önce

yani.. siyonistlere ne olmuş türkiyedeki laiklik savuma ihtiyacı hisstmiş sanırım sıkıştılar karşılarında pısırık satılmış arap liderleri olmadını gördüler.. isarilde laikliğe sığınıyor ilginç sen siyonistsen ben imanlı ihlaslı bilinçli müslümanım senin bütün oyunlarını biliyorum sana öyle bir saldırı yapacak bu islam alemi şaşıracaksın biz müslümanlar allaha tam bir bağlılık içindeyiz kadere inanır ölümü rabbimize kavuşma anı biliriz senin pilin bitti siyonıst katiller

banner39