İsrail katliamından kurtulanlar Taksim'de karşılanıyor

İsrail'den Türkiye'ye gelen kafile Taksim Meydanı'nda binlerce kişi tarafından karşılanıyor.

İsrail katliamından kurtulanlar Taksim'de karşılanıyor

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'den Türkiye'ye gelen kafile, uçaklar Atatürk Havalimanına inemsiyle yoğun bir kalabalık ve aileleri tarafından karşılandı. Gönüllüler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp'a götürüldü.

Taksim Meydanı'nı dolduran kalabalık, Gazze ekibinin dönüşünü bekliyor. Hastane'de alınacak kan örneklerinin ardından Taksim'e gidecek olan gönüllüler,, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup karşılayacak. İsrail'in saldırılarından kurtularak sağ kalanlar Taksim'de görkemli bir şekilde karşılanıyor.

Gazze'ye insani yardım götürürken İsrail ordusunun silahlı saldırısına uğrayan ve Türkiye'nin girişimleriyle serbest bırakılan gönüllülerin ülkeye dönüşü Meydanları dolduran heyecanlı topluluklarca bekleniyor. Taksim Meydanı'nda toplanan binlerce insan da Gazze gönüllülerinin dönüşünü kutlamaya hazırlanıyor.

Akşam saatlerinden itibaren küçük gruplar halinde Taksim Meydanı'na gelenler, çeşitli pankartlar açarak Türk ve Filistin bayrakları taşıdı. Zaman zaman İsrail aleyhinde slogan atan kalabalık grup kürsüye çıkan konuşmacıları dinleyerek Gazze gönüllülerini beklemeyi sürdürüyor.

Gazze İnsani Yardım Ekibi'nin Türkiye'den giden THY ait uçaklarla bu gece yurda döneceğinin duyulmasındran sonra Taksim Meydanı'ndaki kalabalık her dakika artmaya başladı. Kalabalık grup sloganlar eşliğinde bekleyişini sürdürüyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 07:14
banner53
YORUM EKLE

banner39